Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovenské železnice plánujú zvýšiť počet zamestnancov

Autor: SITA, 13. marca 2016 10:55
Železnice sa pri získavaní zamestnancov zameriavajú na zintenzívnenie spolupráce s vybranými strednými školami a v oblasti vysokého školstva najmä so Žilinskou univerzitou.
vlak Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 13. marca (WebNoviny.sk) - Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) plánujú v tomto roku zvýšiť počet zamestnancov približne o 150.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa štátneho správcu železničnej infraštruktúry Martina Pavliková, pri získavaní zamestnancov do nosných prevádzkových profesií sa železnice zameriavajú na zintenzívnenie spolupráce s vybranými strednými školami na celom území SR a v oblasti vysokého školstva najmä so Žilinskou univerzitou.


ŹSR vstúpia do duálneho vzdelávania

"Ďalším nástrojom je vstup ŽSR do systému duálneho vzdelávania, od ktorého očakávame väčší záujem mladých ľudí o prácu v ŽSR, zvýšenie atraktívnosti značky ŽSR ako zamestnávateľa, ako aj získavanie odborne spôsobilých zamestnancov z radov absolventov škôl so znalosťou prevádzkovej praxe získanej na našich pracoviskách," priblížila Pavliková.

ŽSR mali ku koncu minulého roka 14 066 zamestnancov, z toho 3 317 žien (23,58 %). V piatich nosných profesiách bolo k uvedenému termínu 5 560 zamestnancov, z toho 1 969 výpravcov, 1 226 dozorcov výhybiek a dopravne, ako aj výhybkárov, 901 signalistov, 753 elektromontérov pevných trakčných a silnoprúdových zariadení a 711 návestných majstrov.


Na kúpele dajú viac než milión

ŽSR plánujú na rekondičné pobyty zamestnancov v kúpeľoch za dva roky vynaložiť z vlastných zdrojov viac ako 1 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,2 mil. eur vrátane dane). Rekondičné pobyty pre zamestnancov štátneho správcu železničnej infraštruktúry na predchádzanie chorôb z povolania budú poskytovať Prírodné jódové kúpele Číž, a.s. a Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže, zverejnenej vlani v septembri. Predpokladaná cena za tieto služby bola 1,22 mil. eur bez dane (1,47 mil. eur vrátane dane).

Predpokladaný počet rekondičných pobytov je spolu 2 400, po 800 v troch častiach podľa zamerania. Kúpele Číž v okrese Rimavská Sobota budú poskytovať pobyty pre zamestnancov ŽSR počas dvoch rokov za 300,6 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zamerané budú na predchádzanie ochoreniam kostí, kĺbov, svalov, šliach, ciev a nervov končatín spôsobených prácou s vibrujúcimi nástrojmi a zariadením alebo dlhodobým nadmerným jednostranným preťažením. Ponuku v tejto časti zákazky predložilo šesť uchádzačov.


Ponúk bolo viacero

Kúpele Trenčianske Teplice zabezpečia železničiarom dva druhy rekondičných pobytov v hodnote po 353,6 tis. eur bez dane. Jedna časť pobytov sa týka predchádzania chorôb periférneho alebo centrálneho nervového systému bez výrazných psychických porúch vyvolaných toxickými látkami, hlukom alebo fyzikálnymi škodlivinami a ďalšia je zameraná proti profesionálnej bronchiálnej astme. V týchto častiach prišlo päť, resp. štyri ponuky.

Ponuky v súťaži predložili aj Kúpele Lúčky, a.s., Kúpele Nimnica, a.s., Bardejovské kúpele, a.s., Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice, a.s. a Bratislava Hotels and Travel, s. r. o.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 a v Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 od ŽSR oddelila osobná a nákladná doprava. Podnik má základné imanie 800,17 mil. eur.

Spoločnosť Prírodné jódové kúpele Číž, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od začiatku roka 1996. Poskytuje komplexnú kúpeľnú starostlivosť, preventívne, rehabilitačné a rekondičné pobyty v kúpeľnom hoteli Rimava a liečebných domoch Mária, Slaná a Milan. Základné imanie spoločnosti je 4,22 mil. eur.

Spoločnosť Kúpele Trenčianske Teplice, a.s. vznikla v novembri 1995, pod menom Slovenské liečebné kúpele, a.s. pôsobila do roku 2007. Kúpele sa zaoberajú najmä liečbou a prevenciou ochorení pohybového ústrojenstva, stavov po operáciách a úrazoch, chronických reumatických ochorení, niektorých civilizačných chorôb, chorôb z povolania a liečbou psoriázy. Základné imanie spoločnosti je 15,825 mil. eur.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety