Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Skupina VÚB zvýšila medziročne objem úverov o viac ako 10 %

Autor: WBN/PR, 14. marca 2016 14:00
vub
BRATISLAVA 14. marca (WBN/PR) - Skupina VÚB, člen medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, zvýšila medziročne objem úverov o viac ako 10 % a opakovane dosiahla vynikajúce hospodárske výsledky.

"Rok 2015 bol náročný z pohľadu silnej konkurencie aj regulácie. Z pozície systémovo významnej banky sme sa k regulačným požiadavkám postavili zodpovedne. Napriek tomu skupina VÚB vykázala priaznivé obchodné výsledky a zvýšila ziskovosť pri zachovaní vynikajúcej kvality portfólia. Objem úverov skupiny VÚB vzrástol medziročne o 10,2 % a dosiahol hodnotu 9,1 mld. EUR, pričom sa pomer kvalitných úverov pohyboval na úrovni 94 %,” dodal Alexander Resch, generálny riaditeľ VÚB banky.

Skupina VÚB vykázala dobré výsledky aj z hľadiska efektívnosti znížením pomeru nákladov a výnosov na úroveň 47,8 %. Hrubé prevádzkové výnosy skupiny VÚB sa medziročne zvýšili o 1,7 % na 552,8 mil. EUR. Tento nárast je výsledkom výnosov z poplatkov a provízií z predaja a služieb, o ktoré sme zaznamenali zvýšený záujem. Celkové náklady sa znížili o 3 % a ustálili sa na úrovni 264,4 mil. EUR. Čistý prevádzkový zisk skupiny VÚB teda dosiahol 163,9 mil. EUR, čo predstavuje medziročný nárast o 12,4 %.

Kapitálová primeranosť skupiny VÚB ostáva aj naďalej silná a v roku 2015 dosiahla 16,30 %, čo spĺňa minimálne požiadavky stanovené Národnou bankou Slovenska.

Do skupiny VÚB patrí VÚB banka a jej 100 %-né dcérske spoločnosti Consumer Finance Holding, VÚB Factoring a VÚB Leasing. Skupina z konsolidovaného hľadiska taktiež zahŕňa i VÚB Generali DSS (podiel 50 %) a VÚB Asset Management (podiel 40,55 %).

O VÚB banke
VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie v krajinách po celom svete. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 193 retailových pobočiek, 29 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

O skupine Intesa Sanpaolo
Intesa Sanpaolo patrí medzi vedúce bankové skupiny v eurozóne a je hlavným aktérom v Taliansku v oblasti retailového a firemného bankovníctva a správy aktív. Vďaka bohatej sieti pozostávajúcej zo 4 400 pobočiek ponúka širokú škálu služieb 11,1 milióna klientov v Taliansku. Zahraničné aktivity Skupiny Intesa Sanpaolo sú zamerané na strednú a východnú Európu, Stredný východ a severnú Afriku, kde pôsobí v 12 krajinách prostredníctvom retailových a komerčných bánk s približne 1 400 pobočkami a 8,3 milióna klientov. Okrem toho medzinárodná sieť pôsobí v 29 krajinách, v ktorých poskytuje podporu firemným klientom.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety