Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Vysokoškoláci, na zahraničný pobyt môžete získať až 5000€

Autor: WBN/PR, 21. marca 2016 08:36
BRATISLAVA 21. marca 2016 (WBN/PR) - Vďaka grantovému programu Študenti do sveta od Nadácie Tatra banky môžu študenti získať štipendium na štúdium či stáž v zahraničí do výšky 5000 €.


studenti do sveta


Aktuálne majú študenti vysokých škôl jedinečnú príležitosť získať príspevok na pokrytie nákladov priamo súvisiacich so štúdiom v zahraničí. Nadácia Tatra banky v rámci grantového programu Študenti do sveta podporí najlepších študentov, aby prostredníctvom zahraničných stáží a štúdií získali nové vedomosti a skúsenosti.

Vďaka príspevku si budú môcť pokryť časť nákladov ako registračné poplatky, školné, cestovné náklady, náklady na ubytovanie či učebné a výskumné materiály.

"Študenti do sveta patria k najobľúbenejším grantovým programom Nadácie Tatra banky. Z vysokého záujmu sa tešíme najmä preto, že za každou žiadosťou stojí vynikajúci a aktívny študent vysokej školy," uviedla Zuzana Böhmerová, manažérka Nadácie Tatra banky a strategického sponzoringu. "Program je určený študentom do 30 rokov, ktorí navštevujú denné štúdium na niektorej z akreditovaných vysokých škôl so študijným priemerom do 1,8 za predchádzajúci ukončený rok štúdia,” dodala Z. Böhmerová.

Dôležité informácie
Termín na prihlásenie žiadosti: 15. apríl 2016
Plánovaná výška grantu: 55 000 €
Maximálna výška podpory na jednu žiadosť: 5 000 €
Projekty sa podávajú len elektronicky: online formulár

Nadácia Tatra banky minulý rok podporila 27 študentov, ktorí dostali možnosť študovať na prestížnych svetových univerzitách. Podporení študenti vycestujú okrem rôznych európskych krajín a krajín Spojených štátov amerických aj do Kanady a Juhoafrickej republiky.

Vďaka zahraničnému štúdiu mladí získavajú nové skúsenosti, zlepšia sa v cudzom jazyku, spoznajú novú kultúru a zároveň získajú medzinárodné kontakty, ktoré môžu v budúcnosti pracovne využiť.

Zistite viac: Študenti do sveta

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety