Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Vysokoškoláci, na zahraničný pobyt môžete získať až 5000€

Autor: WBN/PR, 21. marca 2016 08:36
BRATISLAVA 21. marca 2016 (WBN/PR) - Vďaka grantovému programu Študenti do sveta od Nadácie Tatra banky môžu študenti získať štipendium na štúdium či stáž v zahraničí do výšky 5000 €.


studenti do sveta


Aktuálne majú študenti vysokých škôl jedinečnú príležitosť získať príspevok na pokrytie nákladov priamo súvisiacich so štúdiom v zahraničí. Nadácia Tatra banky v rámci grantového programu Študenti do sveta podporí najlepších študentov, aby prostredníctvom zahraničných stáží a štúdií získali nové vedomosti a skúsenosti.

Vďaka príspevku si budú môcť pokryť časť nákladov ako registračné poplatky, školné, cestovné náklady, náklady na ubytovanie či učebné a výskumné materiály.

"Študenti do sveta patria k najobľúbenejším grantovým programom Nadácie Tatra banky. Z vysokého záujmu sa tešíme najmä preto, že za každou žiadosťou stojí vynikajúci a aktívny študent vysokej školy," uviedla Zuzana Böhmerová, manažérka Nadácie Tatra banky a strategického sponzoringu. "Program je určený študentom do 30 rokov, ktorí navštevujú denné štúdium na niektorej z akreditovaných vysokých škôl so študijným priemerom do 1,8 za predchádzajúci ukončený rok štúdia,” dodala Z. Böhmerová.

Dôležité informácie
Termín na prihlásenie žiadosti: 15. apríl 2016
Plánovaná výška grantu: 55 000 €
Maximálna výška podpory na jednu žiadosť: 5 000 €
Projekty sa podávajú len elektronicky: online formulár

Nadácia Tatra banky minulý rok podporila 27 študentov, ktorí dostali možnosť študovať na prestížnych svetových univerzitách. Podporení študenti vycestujú okrem rôznych európskych krajín a krajín Spojených štátov amerických aj do Kanady a Juhoafrickej republiky.

Vďaka zahraničnému štúdiu mladí získavajú nové skúsenosti, zlepšia sa v cudzom jazyku, spoznajú novú kultúru a zároveň získajú medzinárodné kontakty, ktoré môžu v budúcnosti pracovne využiť.

Zistite viac: Študenti do sveta

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety