Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Radúz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Košice majú nové letecké spojenie s Varšavou

Autor: SITA, 30. marca 2016 17:37
Lety budú zabezpečované šesťkrát týždenne okrem nedele lietadlom typu Bombardier Q400 s kapacitou 78 miest.
LOT, poľské aerolínie Foto: ilustračné, chophien.com
BRATISLAVA 30. marca (WebNoviny.sk) - Košice získali nové letecké spojenie s poľskou metropolou Varšava. Pravidelnú linku medzi oboma mestami začali v stredu prevádzkovať poľské aerolínie LOT. Lety budú zabezpečovať šesťkrát týždenne okrem nedele lietadlom typu Bombardier Q400 s kapacitou 78 miest. Odlety z Košíc sú plánované na 5:35 ráno a spiatočné lety budú z Varšavy štartovať večer o 22:35, informovalo v stredu košické letisko. Let medzi Košicami a Varšavou trvá hodinu a desať minút.

"Otvorením novej linky chceme cestujúcim z východného Slovenska a priľahlých regiónov ponúknuť tú najlepšiu alternatívu pre cesty do mnohých destinácií v rámci celého sveta. Až doteraz bolo prestupovanie cez preplnené európske huby veľmi únavné," informoval riaditeľ komunikácie v spoločnosti LOT Adrian Kubicki. Očakáva, že otvorením linky Varšava - Košice sa zintenzívni prúd cestujúcich medzi Poľskom a východným Slovenskom na úrovni obchodu a cestovného ruchu.

Spojenie Varšava - Košice so spoločnosťou LOT podľa výkonného riaditeľa Letiska Košice Michaela Tmeja predstavuje významný príspevok do rozvoja leteckej dostupnosti východného Slovenska. Ako uviedol, touto linkou sa Košice nespájajú len s Varšavou, ale aj množstvom ďalších destinácií, ktoré sú na dosah cestujúcim z Varšavy. "Môžeme slúžiť ako vstupná brána na východné Slovensko pre poľských i ostatných návštevníkov smerujúcich do Košíc, Vysokých či Nízkych Tatier,” povedal Tmej.

Zástupca Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v Poľsku Ján Bošnovič informoval, že vlani navštívilo Slovensko vyše 160-tisíc poľských turistov. Poľsko je tak druhý najväčší zdrojový trh pre príjazdový cestovný ruch na Slovensku. Jediné pravidelné celoročné letecké spojenie medzi oboma krajinami podľa neho otvára potenciál pre významné zvýšenie tohto čísla.

Aerolínie LOT prepravujú približne päť miliónov cestujúcich ročne na letoch do viac ako šesťdesiatich destinácií v rámci celého sveta. Prevádzkujú aj diaľkové lety do USA, Kanady, Číny a Japonska. Na svojich letoch využívajú jednu z najmladších flotíl v Európe a ako jediný dopravca v regióne využívajú na svojich diaľkových letoch Boeing 787 Dreamliner, najvyspelejšie lietadlo na svete. S osemdesiatšesťročnými skúsenosťami patrí LOT k najstarší, leteckým spoločnostiam na svete.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy