Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Taliani možno predajú svoj podiel v Slovenských elektrárňach

Autor: SITA, 11. júna 2014 18:16
elektrina Foto: ilustračné - SITA/Ivan Fleischer
BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) - Minister hospodárstva Tomáš Malatinský zatiaľ nemá oficiálne informácie o tom, že by talianska skupina Enel chcela predať svoj 66-percentný podiel v Slovenských elektrárňach (SE).

"Nám to v zásade ešte neoznámili. Ja mám stretnutie s novým šéfom Slovenských elektrární budúci týždeň," povedal po stredajšom rokovaní vlády Malatinský.


Hovorí sa o viacerých záujemcoch

Minister len vie, že Taliani zaradili Slovenské elektrárne do portfólia spoločností, ktoré môžu predať. "Tých spoločností je dohromady za 11 miliárd a ambíciu majú predať majetok za 4 miliardy eur," povedal Malatinský.

Podľa neho neoficiálne sa hovorí o viacerých záujemcoch, ktorí by mali o slovenského dominantného výrobcu elektriny záujem. "Máme nejaké neoficiálne správy, ale kto v Ríme rokuje ťažko povedať. Dlhodobo sme mali informáciu, že potenciálnym záujemcom môže byť ČEZ. Takže uvidíme," dodal Malatinský.


Podiel môžu získať aj Rusi

Česká energetická skupina ČEZ nechcela slová ministra komentovať. "O Slovenské elektrárne sme mali pred niekoľkými rokmi eminentný záujem, pretože vzájomné prepojenie aj vďaka spoločnej histórii v rámci jedného štátu dávalo zmysel. Slovenský trh nás zaujíma aj naďalej, ale ku konkrétnym možnostiam sa nebudeme vyjadrovať," povedala pre portál vEnergetike.sk hovorkyňa ČEZ Barbora Půlpánová.

Minister sa vyjadril aj k možnosti, že by sa k akciám elektrární dostala niektorá z ruských firiem. "Je to investor ako každý iný a musíme sa pripraviť na to, že aj také diskusie môžu byť. Určite je to háklivá téma práve v tejto geopolitickej situácii, ale zatiaľ nemáme také embargá, že by ruské firmy nemohli investovať v Európe," konštatoval Malatinský

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety