Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Arnold

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Únia zmenší vplyv ruského embarga, podporí pestovateľov

Autor: SITA, 18. augusta 2014 13:54
jedlo, váha, zelenina Pomocné opatrenia sa budú týkať sezónnych produktov. Foto: Shutterstock
BRUSEL 18. augusta (WEBNOVINY) - Eurokomisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Dacian Ciolos oznámil, že Európska únia vyčlení 125 miliónov eur pre pestovateľov ovocia a zeleniny, aby im pomohla riešiť vplyv ruského zákazu dovozu väčšiny potravín zo západných krajín.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Vo vyhlásení, ktoré zverejnil v pondelok, eurokomisár uviedol, že aktivoval núdzové opatrenia v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky, ktoré umožňujú stiahnutie časti prebytkov z trhu. Za tieto produkty sa farmárom zaplatí a potom sa distribuujú bezplatne. Ciolos uviedol, že opatrenia budú platiť do konca novembra.

Opatrenie na podporu sa bude týkať napríklad pestovateľov paradajok, karfiolu, húb, hrozna, uhoriek. Ide o sezónne produkty, pre ktoré nie sú dostatočné uskladňovacie kapacity a nie je možné umiestniť ich po zákaze exportu do Ruska na alternatívnych trhoch.

Odporúčame aj:

Ruské embargo by sa mohlo rozšíriť, chcú zakázať dovoz áut

Poľsko vracia úder, chce zakázať dovoz uhlia z RuskaEurópska komisia (EK) už pred týždňom oznámila, že poskytne finančnú podporu pestovateľom broskýň a nektáriniek.

Rusko na rok zakázalo dovoz mäsa, rýb, mliečnych produktov, ovocia a zeleniny z USA, Európskej únie, Kanady, Austrálie a Nórska. Išlo o reakciu na ekonomické sankcie Západu voči Rusku pre jeho kroky na Ukrajine.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy