Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Nataša

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Únia zmenší vplyv ruského embarga, podporí pestovateľov

Autor: SITA, 18. augusta 2014 13:54
jedlo, váha, zelenina Pomocné opatrenia sa budú týkať sezónnych produktov. Foto: Shutterstock
BRUSEL 18. augusta (WEBNOVINY) - Eurokomisár pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka Dacian Ciolos oznámil, že Európska únia vyčlení 125 miliónov eur pre pestovateľov ovocia a zeleniny, aby im pomohla riešiť vplyv ruského zákazu dovozu väčšiny potravín zo západných krajín.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Vo vyhlásení, ktoré zverejnil v pondelok, eurokomisár uviedol, že aktivoval núdzové opatrenia v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky, ktoré umožňujú stiahnutie časti prebytkov z trhu. Za tieto produkty sa farmárom zaplatí a potom sa distribuujú bezplatne. Ciolos uviedol, že opatrenia budú platiť do konca novembra.

Opatrenie na podporu sa bude týkať napríklad pestovateľov paradajok, karfiolu, húb, hrozna, uhoriek. Ide o sezónne produkty, pre ktoré nie sú dostatočné uskladňovacie kapacity a nie je možné umiestniť ich po zákaze exportu do Ruska na alternatívnych trhoch.

Odporúčame aj:

Ruské embargo by sa mohlo rozšíriť, chcú zakázať dovoz áut

Poľsko vracia úder, chce zakázať dovoz uhlia z RuskaEurópska komisia (EK) už pred týždňom oznámila, že poskytne finančnú podporu pestovateľom broskýň a nektáriniek.

Rusko na rok zakázalo dovoz mäsa, rýb, mliečnych produktov, ovocia a zeleniny z USA, Európskej únie, Kanady, Austrálie a Nórska. Išlo o reakciu na ekonomické sankcie Západu voči Rusku pre jeho kroky na Ukrajine.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety