Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Gazprom poslal vláde list, chce si udržať monopol

Autor: SITA, 18. augusta 2014 16:14
gazprom Sídlo ruskej spoločnosti Gazprom. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) - Ruské štátne energetické firmy sa dostali do sporu pre expanziu exportu zemného plynu.

Spoločnosť Gazprom poslala vláde list so žiadosťou o zabránenie zmenám v zákone o exporte plynu. Zmeny by dovolili firme Rosnefť dodávať do zahraničia skvapalnený plyn z pečorskej oblasti na severe Ruska. Vyplýva to z kópie listu, ktorú získala agentúra Bloomberg.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Agentúra ďalej informovala, že zástupca šéfa Gazpromu Valerij Golubev v liste ministerstvu energetiky napísal, že zmenený zákon "posilní vyjednávaciu pozíciu potenciálnych zahraničných partnerov kupujúcich ruský plyn".

Terajší aj noví zákazníci by mohli tlačiť na ceny a znížiť príjmy štátu z exportného cla, ak Rusko zväčší počet dodávateľov, napísal Golubev. Za prvý polrok tohto roka boli príjmy štátu z cla pri exporte plynu v sume 282 mld. rubľov (RUB) (1 EUR = 48,1435 RUB, pozn. red.).

Odporúčame aj:

Ukrajina spustila reverzný tok plynu zo SlovenskaMoskva ukončila monopol Gazpromu na export plynu v minulom roku. Povolila totiž firme Novatek exportovať skvapalnený zemný plyn z polostrova Jamal a spoločnosti Rosnefť vyvážať skvapalnený plyn z ostrova Sachalin na ruskom Ďalekom východe.

Gazprom má v súčasnosti monopol na export prostredníctvom plynovodov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy