Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Gazprom poslal vláde list, chce si udržať monopol

Autor: SITA, 18. augusta 2014 16:14
gazprom Sídlo ruskej spoločnosti Gazprom. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 18. augusta (WEBNOVINY) - Ruské štátne energetické firmy sa dostali do sporu pre expanziu exportu zemného plynu.

Spoločnosť Gazprom poslala vláde list so žiadosťou o zabránenie zmenám v zákone o exporte plynu. Zmeny by dovolili firme Rosnefť dodávať do zahraničia skvapalnený plyn z pečorskej oblasti na severe Ruska. Vyplýva to z kópie listu, ktorú získala agentúra Bloomberg.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Agentúra ďalej informovala, že zástupca šéfa Gazpromu Valerij Golubev v liste ministerstvu energetiky napísal, že zmenený zákon "posilní vyjednávaciu pozíciu potenciálnych zahraničných partnerov kupujúcich ruský plyn".

Terajší aj noví zákazníci by mohli tlačiť na ceny a znížiť príjmy štátu z exportného cla, ak Rusko zväčší počet dodávateľov, napísal Golubev. Za prvý polrok tohto roka boli príjmy štátu z cla pri exporte plynu v sume 282 mld. rubľov (RUB) (1 EUR = 48,1435 RUB, pozn. red.).

Odporúčame aj:

Ukrajina spustila reverzný tok plynu zo SlovenskaMoskva ukončila monopol Gazpromu na export plynu v minulom roku. Povolila totiž firme Novatek exportovať skvapalnený zemný plyn z polostrova Jamal a spoločnosti Rosnefť vyvážať skvapalnený plyn z ostrova Sachalin na ruskom Ďalekom východe.

Gazprom má v súčasnosti monopol na export prostredníctvom plynovodov.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety