Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Petrana, Petronela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ukrajina je podľa Fica v rozklade, postoj k sankciám nezmení

Autor: SITA, 19. augusta 2014 22:11
fico Premiér Robert Fico zopakoval svoj postoj k sankciám. Foto: archívne - SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) - Premiér Robert Fico zopakoval odmietavý postoj k zavedeným sankciám medzi Európskou úniou a Ruskom pre konflikt na Ukrajine. Prijatie sankcií, ktoré poškodzujú celý región, považuje premiér za krátkozraké a tento svoj postoj nezmení.

"Slovensko je členský štát Európskej únie, chceme byť solidárni hráči, ale to neznamená, že pôjdeme ako barani na bitúnok. Patril som medzi premiérov, ktorý už pri prvej vlne sankcií mal jasné výhrady. Už nehovorím o druhej vlne sankcií," odpovedal v utorok Fico na otázku agentúry SITA.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Tento postoj bol podľa premiéra najmä úsilím Slovenska a Rakúska a viedlo to k tomu, že napríklad neboli zavedené sankcie proti dcéram ruského Sberbank. "Na Slovensku je takáto banka, dotklo by sa to možno stotisíc klientov a banka by padla na kolená. Snažíme sa uvažovať racionálne, pragmaticky," povedal Fico.

"Chcel by som koordinovať naše postoje predovšetkým s Európskou úniou, na tom zotrvávam," dodal s tým, že treba hovoriť o problémoch, prečo je to nesprávne a prečo by to malo byť inak. "Došiel efekt bumerangu a myslím si, že bumerang nás udrel do hlavy viac, ako sme očakávali, keď sme ho hodili," dodal

Odporúčame:

Trnavský Peugeot Citroën sankcie nezasiahnu, tvrdí Fico

Slovensko by sa vraj mohlo vyhnúť ruskému embargu

Rusko v prípade ďalších sankcii západu chystá odvetu

Rosnefť hľadá ropu a zemný plyn v mori, sankcie ignorujeNa otázku, či teda pozná alternatívu k sankciám voči Rusku za jeho politiku proti Ukrajine povedal, že Ukrajina je v rozklade. "Vláda SR veľmi jasne odmietla situáciu, ktorá vznikla na Kryme. To snáď nikto nebude o nás pochybovať. Boli sme veľmi solidárni voči Ukrajine. Už teraz sa prakticky rozbieha reverz plynu na Ukrajinu a sme schopní doručiť Ukrajine 10 miliárd metrov kubických plynu do roka," poznamenal Fico.

Takúto pomoc podľa neho Ukrajina nedostane od žiadnej inej krajiny. "Kde a kedy pomohli sankcie, voči ktorej krajine," spýtal sa premiér. V prípade krízovej situácie je podľa neho úlohou politikov, aby o nej začali rokovať a našli nejaké riešenie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy