Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vladislav

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Nezamestnanosť na Slovensku klesla v siedmich krajoch

Autor: SITA, 21. augusta 2014 07:00
nezamestnanosť Foto: Shutterstock
BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) - Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v júli tohto roka 12,67 percenta. V porovnaní s júnom miera nezamestnanosti klesla o 0,12 percentuálneho bodu. Medziročne sa evidovaná miera nezamestnanosti minulý mesiac znížila o 1,32 percentuálneho bodu. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny


Počet nezamestnaných klesol o stovky

Počet disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol na konci minulého mesiaca 341,9 tisíc osôb. V porovnaní s júnom tohto roka ide o pokles o 3,1 tisíc ľudí. Medziročne množstvo uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, kleslo v júli o 35,5 tisíc osôb.

Odporúčame:

Dôchodcovia o prácu neprídu, Ficova vláda návrh nepodporila

Zamestnancom štátu v zahraničí sa plat nezvýši

Počet ľudí v hmotnej núdzi na Slovensku klesolMiera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o prácu, a to vrátane ľudí na "péenke" alebo na absolventskej praxi, dosiahla v júli 14,23 percenta. Medzimesačne to znamenalo pokles o 0,03 percentuálneho bodu, medziročne celková miera nezamestnanosti klesla o 0,99 percentuálneho bodu.

Celkový počet evidovaných uchádzačov o prácu dosiahol minulý mesiac 384 tisíc. Oproti júnu tohto roka ide o pokles o 823 ľudí, medziročne je to menej o 26,9 tisíc uchádzačov o zamestnanie.


Úrady evidujú tisícky pracovných miest

Nezamestnanosť minulý mesiac klesla v siedmich krajoch na Slovensku. Najvýraznejší pokles miery nezamestnanosti zaznamenal Banskobystrický kraj, a to o 0,31 percentuálneho bodu na 17,42 percenta. Jediným krajom, v ktorom miera nezamestnanosti stúpla, bol Bratislavský kraj. Išlo o nárast o 0,17 percentuálneho bodu na 6,27 percenta.

Ku koncu júla evidovali úrady práce 9 486 voľných pracovných miest. V medzimesačnom porovnaní to predstavovalo nárast o 271 voľných pracovných miest, v medziročnom porovnaní zvýšenie o 2 879 voľných pracovných miest. Najviac ich bolo v Prešovskom kraji, a to 1 736 miest, najmenej 728 miest v Trenčianskom kraji.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy