Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Nezamestnanosť na Slovensku klesla v siedmich krajoch

Autor: SITA, 21. augusta 2014 07:00
nezamestnanosť Foto: Shutterstock
BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) - Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v júli tohto roka 12,67 percenta. V porovnaní s júnom miera nezamestnanosti klesla o 0,12 percentuálneho bodu. Medziročne sa evidovaná miera nezamestnanosti minulý mesiac znížila o 1,32 percentuálneho bodu. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny


Počet nezamestnaných klesol o stovky

Počet disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol na konci minulého mesiaca 341,9 tisíc osôb. V porovnaní s júnom tohto roka ide o pokles o 3,1 tisíc ľudí. Medziročne množstvo uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, kleslo v júli o 35,5 tisíc osôb.

Odporúčame:

Dôchodcovia o prácu neprídu, Ficova vláda návrh nepodporila

Zamestnancom štátu v zahraničí sa plat nezvýši

Počet ľudí v hmotnej núdzi na Slovensku klesolMiera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu uchádzačov o prácu, a to vrátane ľudí na "péenke" alebo na absolventskej praxi, dosiahla v júli 14,23 percenta. Medzimesačne to znamenalo pokles o 0,03 percentuálneho bodu, medziročne celková miera nezamestnanosti klesla o 0,99 percentuálneho bodu.

Celkový počet evidovaných uchádzačov o prácu dosiahol minulý mesiac 384 tisíc. Oproti júnu tohto roka ide o pokles o 823 ľudí, medziročne je to menej o 26,9 tisíc uchádzačov o zamestnanie.


Úrady evidujú tisícky pracovných miest

Nezamestnanosť minulý mesiac klesla v siedmich krajoch na Slovensku. Najvýraznejší pokles miery nezamestnanosti zaznamenal Banskobystrický kraj, a to o 0,31 percentuálneho bodu na 17,42 percenta. Jediným krajom, v ktorom miera nezamestnanosti stúpla, bol Bratislavský kraj. Išlo o nárast o 0,17 percentuálneho bodu na 6,27 percenta.

Ku koncu júla evidovali úrady práce 9 486 voľných pracovných miest. V medzimesačnom porovnaní to predstavovalo nárast o 271 voľných pracovných miest, v medziročnom porovnaní zvýšenie o 2 879 voľných pracovných miest. Najviac ich bolo v Prešovskom kraji, a to 1 736 miest, najmenej 728 miest v Trenčianskom kraji.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety