Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Nový balík sankcií proti Rusku zatiaľ nebude

Autor: SITA, 8. septembra 2014 20:06
Vladimir Putin Foto: ilustračné, SITA/AP
BRUSEL 8. septembra (WEBNOVINY) - Štáty Európskej únie oddialili v pondelok podpis nového balíka sankcií proti Rusku pre jeho aktivity na Ukrajine, pretože niektoré vlády chcú najprv prediskutovať zrušenie sankcií v prípade, že prímerie vydrží. Informovali o tom nemenovaní diplomati.

Vyslanci pri EÚ by sa mali ešte v pondelok v Bruseli zísť, aby rozhodli, či by sa sankcie - v princípe odsúhlasené v piatok - mali najprv implementovať a potom zrušiť, ak prímerie vydrží, alebo by sa v prvom rade nemali vôbec zavádzať. Mnohé krajiny nesúhlasia s ďalším zavedením sankcií proti Moskve pre nepriaznivý dopad na ekonomiku.

Odporúčame aj:

Ruskí ropní giganti zostanú bez európskych finančných trhov

Rusko odpovie na sankcie Únie asymetricky, zakáže prelety

V Amsterdame bude pre ruské embargo bitka rajčinami

Fico sa vyjadril k novým sankciám, Ukrajinu v NATO nechce

USA stupňujú tlak, pripravujú ďalšie sankcie voči RuskuEurópska únia sa napriek prímeriu v piatok dohodla na ďalších tvrdších sankciách voči Rusku za jeho prístup ku kríze na Ukrajine. Nové sankcie sa majú dotknúť ďalších 24 predstaviteľov Ruska a ukrajinských odštiepeneckých regiónov, ktorým budú zmrazené účty v Európskej únii a bude pre nich platiť zákaz vycestovania do ktorejkoľvek členskej krajiny.

Terčom nového kola európskych sankcií sú aj ruské firmy s ročným obratom nad 1 bilión ruských rubľov, ktoré generujú polovicu svojich príjmov z predaja alebo prepravy ropy, uviedol zdroj agentúry Reuters.

Nové opatrenia sa nezameriavajú na plynárenský sektor. To znamená, že sankciám by nečelil najväčší producent zemného plynu na svete Gazprom, ktorý je zároveň hlavným dodávateľom komodity pre Európu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety