Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Sľub Fica stále platí, ceny plynu klesnú o dvojciferné číslo

Autor: SITA, 12. septembra 2014 06:39
fico spp plyn Premiér Robert Fico naďalej trvá na svojom sľube o zlacnení plynu. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) - Sľub premiéra Roberta Fica o dvojcifernom znížení cien plynu pre domácnosti stále platí.

Predseda vlády to potvrdil na štvrtkovej tlačovej besede. "Po rozhovoroch, ktoré som viedol s predstaviteľmi Slovenského plynárenského priemyslu a po rozhovoroch s príslušnými úradmi je tento cieľ reálny. Nevidíme žiadny dôvod, prečo by sme ho nemali naplniť," povedal Fico.

Odporúčame:

Na plynovú krízu sme pripravení, ubezpečuje Slovákov Fico

Na Slovensko už druhý deň tečie menej plynu, hlásia plynári

Rusi po Poľsku obmedzili dodávky plynu už aj na SlovenskoCeny plynu klesnú dvakrát. Najprv v budúcom roku a potom o rok neskôr. "Potvrdzujem, že súhrne za roky 2015 a 2016 máme ambíciu znížiť ceny plynu pre domácnosti o dvojciferné číslo. Prvý krok chceme urobiť už teraz. Takže prvé zníženie by bolo buď od 1. januára alebo od 1. apríla budúceho roka. Druhý krok urobíme v januári 2016," spresnil predseda vlády.

Premiér Fico sľúbil zlacňovanie plynu pre domácnosti v júni tohto roka. Hneď po tom, ako sa štát stal jediným akcionárom v Slovenskom plynárenskom priemysle, v najväčšom dodávateľovi plynu na Slovensku. Ceny zemného plynu sa menili naposledy začiatkom tohto roka.

Od nového roka klesli ceny plynu pre domácnosti v priemere o 0,23 percenta. Najviac sa znížili ceny plynu pre domácnosti, ktoré plynom kúria, a to o 0,24 percenta. Najmenej klesli domácnostiam, ktoré plyn využívajú len na varenie, v priemere o 0,12 percenta. Ceny plynu znížil regulačný úrad aj malým podnikom. Týmto odberateľom poklesli ceny plynu o 6,53 percenta.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety