Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ladislav, Ladislava

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Seneckej firme HG Trans hrozí vyhlásenie konkurzu

Autor: SITA, 21. októbra 2014 16:03
nakladne.automobily Foto: Facebook.com/nakladne automobily
BRATISLAVA 21. októbra (WEBNOVINY) - Spoločnosť HG Trans, s. r. o. v Senci, ktorá pôsobí v nákladnej cestnej doprave, čelí hrozbe vyhlásenia konkurzu na jej majetok. Okresný súd Bratislava I voči nej začal konkurzné konanie na základe návrhu Sociálnej poisťovne na vyhlásenie konkurzu. Vyplýva to z rozhodnutia súdu zverejneného v Obchodnom vestníku.

Senecká firma má podľa ďalšieho rozhodnutia súdu osvedčiť svoju platobnú schopnosť. Ak sa v určenej lehote k návrhu na vyhlásenie konkurzu nevyjadrí a neosvedčí platobnú schopnosť, súd na jej majetok vyhlási konkurz. Firma podľa údajov na portáli finstat.sk by mala mať dlh na sociálnom poistení 701,25 tisíc eur a na zdravotnom poistení vyše 169 tisíc eur.

HG Trans podľa finstat.sk vlani dosiahol tržby vo výške 1,85 milióna eur, čo oproti roku 2012 bolo o 49,2 tisíc eur viac. Náklady predstavovali necelých 1,85 milióna eur, z toho na služby 1,02 milióna eur a osobné náklady 831,7 tisíc eur. Firma v minulom roku vykázala mierny zisk 572 eur a rok predtým stratu 2 109 eur. Majetok firmy mal ku koncu roka 2013 hodnotu vyše 1,11 milióna eur, z toho vlastné imanie tvorilo 6,17 tisíc eur. Záväzky dosahovali takmer 1,11 milióna eur a krátkodobé pohľadávky viac ako 1,16 milióna eur.

Spoločnosť HG Trans, s. r. o. bola založená v januári 2011, má základné imanie päť tisíc eur. Popri vykonávaní nákladnej cestnej dopravy s vozidlami do 3,5 tony, vrátane prípojného vozidla, má v predmete činnosti uvedenú napríklad aj nepravidelnú osobnú cestnú dopravu vozidlami s najviac ôsmimi miestami na sedenie okrem vodiča, ako aj údržbu motorových vozidiel či finančný leasing.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister vnútra Robert Kaliňák odstúpiť pre kauzu Bašternák?
Určite áno, má toho na rováši viac, nie je to len táto kauza
Mali by odísť všetci, každý z politikov má maslo na hlave
Nie. Je to jeden z najlepších ministrov, opozícia zavádza a kauzu si vymyslela
O politiku sa nezaujímam
Ďalšie ankety