Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrana potrebuje podľa Glváča vyšší rozpočet, no uskromní sa

Autor: SITA, 5. decembra 2014 05:51
Slovenskí vojaci sa vrátili z Cypru z misie OSN Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) - Celkové obranné výdavky sú na rok 2015 rozpočtované vo výške 1,03 percenta HDP. V reálnom čísle ide o sumu 803 901 553 eur. Minister obrany Martin Glváč na margo rozpočtu pre rezortu obrany uviedol, že by potrebovali viac, ale musia sa uskromniť s tým, čo majú.

Ministerstvo obrany bude mať k dispozícii viac ako 796 768 000 eur, na podporu obrany je určených viac ako 3 266 000 eur a na hospodársku mobilizáciu je vyčlenených vyše 3 866 000 eur.

Odporúčame:

Borec si chce sadnúť s Kažimírom k schválenému rozpočtu

Myslím, že nás čaká úspešný rok, hovorí Fico o rozpočte

Slovensko má nový rozpočet, poslanci schválili viaceré zmeny

Opozícii leží v žalúdku rozpočet, vláda ničí strednú vrstvu

Rozpočet: Vzdelanie a veda podľa KDH nie sú prioritou FicaNa rok 2015 sú v rozpočte vyčlenené prostriedky na rozvojové aktivity rezortu, a to najmä na rozvoj výzbroje, techniky a špeciálneho materiálu, na rozvoj centrálnej logistiky, na realizáciu budovania komunikačných a informačných systémov, nákup dopravných prostriedkov a modernizáciu leteckej techniky. Nárast výdavkov v roku 2015 oproti schválenému rozpočtu roku 2014 predstavuje 31,7 milióna eur, čo je zvýšenie o 26,8 percenta. Tento nárast je spôsobený najmä vznikom nového podprogramu Rozvoj centrálnej logistiky v roku 2014.

V rámci programu Obrana sa rozpočtuje bežná prevádzka rezortu, a to najmä riadenie, velenie a podpora obrany, vzdelávanie v rámci Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši, správa majetku ako aj operácie medzinárodného krízového manažmentu.

Rozpočtujú sa tu výdavky na vojenskú políciu, činnosť Vojenského spravodajstva, Vojenského archívu v Trnave, Úradu hlavného lekára, Centra výcviku Lešť, Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie, Vojenského úradu sociálneho zabezpečenia, úlohy Ordinariátu ozbrojených síl, Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v ozbrojených silách, Vojenského historického ústavu, Úradu pre obrannú štandardizáciu a Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy