Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Miloš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrana potrebuje podľa Glváča vyšší rozpočet, no uskromní sa

Autor: SITA, 5. decembra 2014 05:51
Slovenskí vojaci sa vrátili z Cypru z misie OSN Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran
BRATISLAVA 5. decembra (WEBNOVINY) - Celkové obranné výdavky sú na rok 2015 rozpočtované vo výške 1,03 percenta HDP. V reálnom čísle ide o sumu 803 901 553 eur. Minister obrany Martin Glváč na margo rozpočtu pre rezortu obrany uviedol, že by potrebovali viac, ale musia sa uskromniť s tým, čo majú.

Ministerstvo obrany bude mať k dispozícii viac ako 796 768 000 eur, na podporu obrany je určených viac ako 3 266 000 eur a na hospodársku mobilizáciu je vyčlenených vyše 3 866 000 eur.

Odporúčame:

Borec si chce sadnúť s Kažimírom k schválenému rozpočtu

Myslím, že nás čaká úspešný rok, hovorí Fico o rozpočte

Slovensko má nový rozpočet, poslanci schválili viaceré zmeny

Opozícii leží v žalúdku rozpočet, vláda ničí strednú vrstvu

Rozpočet: Vzdelanie a veda podľa KDH nie sú prioritou FicaNa rok 2015 sú v rozpočte vyčlenené prostriedky na rozvojové aktivity rezortu, a to najmä na rozvoj výzbroje, techniky a špeciálneho materiálu, na rozvoj centrálnej logistiky, na realizáciu budovania komunikačných a informačných systémov, nákup dopravných prostriedkov a modernizáciu leteckej techniky. Nárast výdavkov v roku 2015 oproti schválenému rozpočtu roku 2014 predstavuje 31,7 milióna eur, čo je zvýšenie o 26,8 percenta. Tento nárast je spôsobený najmä vznikom nového podprogramu Rozvoj centrálnej logistiky v roku 2014.

V rámci programu Obrana sa rozpočtuje bežná prevádzka rezortu, a to najmä riadenie, velenie a podpora obrany, vzdelávanie v rámci Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši, správa majetku ako aj operácie medzinárodného krízového manažmentu.

Rozpočtujú sa tu výdavky na vojenskú políciu, činnosť Vojenského spravodajstva, Vojenského archívu v Trnave, Úradu hlavného lekára, Centra výcviku Lešť, Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie, Vojenského úradu sociálneho zabezpečenia, úlohy Ordinariátu ozbrojených síl, Ústredia ekumenickej pastoračnej služby v ozbrojených silách, Vojenského historického ústavu, Úradu pre obrannú štandardizáciu a Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety