Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Fico zatracoval sankcie pre Rusov, EÚ vedie ekonomickú vojnu

Autor: SITA, 18. apríla 2015 07:00, aktualizované: 18. apríla 2015 13:18
Premiér Robert Fico na Hodnotiacej konferencii zahraničnej a európskej politiky Slovenska povedal, že Európska únia a Rusko komunikujú prostredníctvom sankcií a vedú ekonomickú vojnu. Taký prístup podľa predsedu vlády škodí všetkým. "
Robert Fico Slovensko sa v roku 2014 v medzinárodnom dianí nestratilo a jeho hlas je podľa premiéra rešpektovaný. Foto: archívne, SITA/Robert Tappert
BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Slovensko podľa premiéra Roberta Fica nikdy nepôjde proti jednote Európskej únie a NATO, povedal v utorok premiér Robert Fico na Hodnotiacej konferencii zahraničnej a európskej politiky SR za rok 2014. Za nemenej podstatnú považuje predseda vlády aj solidaritu medzi štátmi EÚ.

"Členstvo v Európskej únii bolo pre Slovensko mimoriadne prospešné," konštatoval Fico s tým, že o tom, čo je Únia, by sa malo viac hovoriť napríklad s mladými ľuďmi.

Odporúčame:


Budúcnosť Ukrajiny je do istej miery aj našou, tvrdí KiskaRiešenie by malo vzísť z komunikácie

Slovensko sa v roku 2014 v medzinárodnom dianí nestratilo a jeho hlas je podľa premiéra rešpektovaný. Napätá situácia na východe Ukrajiny Slovensko podľa Fica trápi. "Na Kryme sme boli svedkami porušenia medzinárodného práva," konštatoval. EÚ a Rusko dnes komunikujú prostredníctvom sankcií a vedú ekonomickú vojnu, taký prístup podľa predsedu vlády škodí všetkým.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate---->TU."A nemali by sme sa utešovať, že Rusko trpí viac," dodal Fico. Násilie na Ukrajine by sa malo ukončiť a riešenie budúcnosti okupovaných území by malo vzísť z komunikácie. Bez komunikácie sa podľa Fica žiadny konflikt nevyrieši. "Skôr, či neskôr musí dôjsť k systémovému dialógu s Ruskom," vysvetlil.


Ukrajinu čaká tŕnistá cesta

Premiér sa tiež vyjadril k porušovaniu prímeria, z ktorého sa obviňujú Ukrajinci i separatisti. "Dostal som informácie spravodajského charakteru, že za porušovanie prímeria môžu rovnako obe strany," konštatoval Fico.

Slovensko podľa Fica chce demokratickú a stabilnú Ukrajinu. Východného suseda SR podľa premiéra čaká tŕnistá cesta k stabilite, problémy dvoch dekád sa nedajú vyriešiť za niekoľko mesiacov. "Je zodpovednosťou Ukrajiny, ako bude vyzerať za mesiac, rok či dva. Domáce úlohy si musia Ukrajinci splniť sami," vyjadril sa premiér.

Po voľbách do Európskeho parlamentu bolo podľa Fica prioritou SR vytvorenie silnej Európskej komisie, čo sa aj podarilo. Premiér vyslovil potešenie, že post podpredsedu EK za oblasť energetickej únie zastáva Maroš Šefčovič. "Budovanie energetickej únie má našu plnú podporu," konštatoval Fico.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety