Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Iveta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Grécko prezradilo, prečo sa nevie s veriteľmi dohodnúť

Autor: SITA, 6. mája 2015 09:21
Medzinárodný menový fond je podľa gréckeho vládneho predstaviteľa neústupný v otázke reforiem dôchodkového systému a trhu práce, čomu sa Atény bránia. Európska komisia trvá na dodržaní cieľa v oblasti primárneho rozpočtového prebytku.
grecko Gréci si myslia, že dosiahnutiu kompromisu s veriteľmi bránia nezhody Európskej únie a Medzinárodného menového fondu. Foto: ilustračné, Facebook/greece
ATÉNY 6. mája (WEBNOVINY) - "Závažné" politické nezhody medzi Európskou úniou a Medzinárodným menovým fondom (MMF) bránia tomu, aby Grécko dosiahlo kompromis s veriteľmi. V utorok to uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na gréckeho vládneho predstaviteľa.

"Vážne rozpory medzi EÚ a MMF tvoria prekážky a veľké riziká pre rokovania," uviedol vládny predstaviteľ. "Výsledkom je, že inštitúcie majú červené hranice všade: v oblasti dôchodkov, pracovného trhu (MMF) a primárneho prebytku (Európska komisia). Na takomto základe nemôže vzniknúť dohoda. Zodpovednosť padá výlučne na inštitúcie a ich slabiny v oblasti spolupráce," dodal.

Odporúčame:

Atény uhradili splátku, od bohatých rodín chcú viac peňazí

Eurokomisia zhoršila prognózu Grécka, dlhy majú narásť

Grécko robí ďalší ústupok, chce urýchliť privatizáciu letísk



Tieto vyjadrenia sú za posledné týždne najvážnejším vyostrením rétoriky gréckej vlády voči veriteľom. Podľa gréckeho vládneho predstaviteľa je MMF neústupný v otázke reforiem dôchodkového systému a trhu práce, čomu sa Atény bránia. Na druhej strane Európska komisia trvá na dodržaní cieľa v oblasti primárneho rozpočtového prebytku.

Podľa slov gréckeho predstaviteľa chce MMF zabezpečiť udržateľnosť gréckeho dlhu tým, že sa časť z neho odpíše. EK s tým však podľa neho nesúhlasí. Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble však poprel, že by MMF mal takýto postoj.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety