Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Arnold

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Grécko prezradilo, prečo sa nevie s veriteľmi dohodnúť

Autor: SITA, 6. mája 2015 09:21
Medzinárodný menový fond je podľa gréckeho vládneho predstaviteľa neústupný v otázke reforiem dôchodkového systému a trhu práce, čomu sa Atény bránia. Európska komisia trvá na dodržaní cieľa v oblasti primárneho rozpočtového prebytku.
grecko Gréci si myslia, že dosiahnutiu kompromisu s veriteľmi bránia nezhody Európskej únie a Medzinárodného menového fondu. Foto: ilustračné, Facebook/greece
ATÉNY 6. mája (WEBNOVINY) - "Závažné" politické nezhody medzi Európskou úniou a Medzinárodným menovým fondom (MMF) bránia tomu, aby Grécko dosiahlo kompromis s veriteľmi. V utorok to uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na gréckeho vládneho predstaviteľa.

"Vážne rozpory medzi EÚ a MMF tvoria prekážky a veľké riziká pre rokovania," uviedol vládny predstaviteľ. "Výsledkom je, že inštitúcie majú červené hranice všade: v oblasti dôchodkov, pracovného trhu (MMF) a primárneho prebytku (Európska komisia). Na takomto základe nemôže vzniknúť dohoda. Zodpovednosť padá výlučne na inštitúcie a ich slabiny v oblasti spolupráce," dodal.

Odporúčame:

Atény uhradili splátku, od bohatých rodín chcú viac peňazí

Eurokomisia zhoršila prognózu Grécka, dlhy majú narásť

Grécko robí ďalší ústupok, chce urýchliť privatizáciu letískTieto vyjadrenia sú za posledné týždne najvážnejším vyostrením rétoriky gréckej vlády voči veriteľom. Podľa gréckeho vládneho predstaviteľa je MMF neústupný v otázke reforiem dôchodkového systému a trhu práce, čomu sa Atény bránia. Na druhej strane Európska komisia trvá na dodržaní cieľa v oblasti primárneho rozpočtového prebytku.

Podľa slov gréckeho predstaviteľa chce MMF zabezpečiť udržateľnosť gréckeho dlhu tým, že sa časť z neho odpíše. EK s tým však podľa neho nesúhlasí. Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble však poprel, že by MMF mal takýto postoj.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy