Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Veritelia sa dohodli s Ukrajinou, odpustili jej miliardy

Autor: SITA, 27. augusta 2015 12:06, aktualizované: 27. augusta 2015 14:40
Ukrajinská ministerka označila dohodu s veriteľmi a odpísanie z dlhu za obojstranné víťazstvo, ktoré posunie všetkých vpred bez toho, aby sa na hodnotu dlhopisov vzťahovalo akékoľvek ďalšie riziko.
Foto: SITA/AP
KYJEV 27. augusta (WEBNOVINY) - Ukrajina dosiahla dohodu s veriteľmi, ktorá je obojstranným víťazstvom. Vo svojom stanovisku to uviedla ukrajinská ministerka financií Natalia Jaresková s tým, že dohoda so skupinou najväčších veriteľov v princípe obsahuje odpísanie 20 percent istiny dlhu v hodnote približne 18 miliárd USD. Rokovania s veriteľmi sa ťahali viac ako päť mesiacov. Problémovou bola práve otázka, či by sa mal dlh odpisovať, prípadne v akej výške.

Táto dohoda je v súlade s cieľmi, ktoré má Ukrajina splniť v rámci dohody s Medzinárodným menovým fondom. "Každý vyšiel z tejto dohody dobre... Nie je to jednostranné víťazstvo, ale situácia "win-win"," vyhlásila ministerka. "Všetci sa teraz posunieme vpred bez toho, aby sa na hodnotu dlhopisov vzťahovalo akékoľvek ďalšie riziko," dodala.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Ukrajina pri reštrukturalizácii svojho dlhu vo vzťahu k iným veriteľom nezvýhodní ani Rusko. Vyhlásil to vo štvrtok ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk. V decembri má Ukrajina Rusku splatiť dlhopisy v hodnote tri miliardy USD. Tieto štátne cenné papiere denominované v eurách Kyjev zaradil do reštrukturalizácie v rámci programu finančnej pomoci pod vedením Medzinárodného menového fondu.

"Rusko za žiadnych okolností nedostane lepšie podmienky než ostatní veritelia," uviedol Jaceňuk po zasadnutí vlády. Jaceňuk vo štvrtok avizoval, že Ukrajina dostala "dobré finančné správy". Na štvrtok zároveň zvolal mimoriadne zasadnutie vlády. Ukrajinská vláda čelí diere vo financovaní vo výške 15 miliárd USD.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety