Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ferdinand

Počasie na dnes:

Zdielať na:

SaS viní Holjenčíka, že konal podľa Fica, chce jeho hlavu

Autor: SITA, 28. augusta 2015 13:25, aktualizované: 28. augusta 2015 14:17
Predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefa Holjenčík podľa strany Sloboda a Solidarita preukázateľne pri výkone svojej pôsobnosti nekonal nezávisle.
Jozef Holjenčík, Robert Fico Sulíkovci vinia Jozefa Holjenčíka, že zjavne konal podľa pokynov Roberta Fica pri aplikácii opatrenia na zníženie cien plynu pre domácnosti. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 28. augusta (WEBNOVINY) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) požiadala prezidenta SR Andreja Kisku o odvolanie predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefa Holjenčíka.

Odporúčame:

Za plyn budeme platiť menej, takto sa znížia jeho ceny

SPP by po voľbách väčšina strán nepredala, liberáli však áno
Predseda úradu nekonal nezávisle

"Predseda úradu preukázateľne pri výkone svojej pôsobnosti nekonal nezávisle. Absenciu nezávislosti vidíme v tom, že pán Holjenčík zjavne konal podľa pokynov predsedu vlády Roberta Fica pri aplikácii opatrenia na zníženie cien plynu pre domácnosti. Uvedené opatrenie bolo totiž avizované predsedom vlády v rámci takzvaného prvého sociálneho balíčka ešte predtým, ako o ňom rozhodol samotný regulačný úrad," zdôvodnila svoje kroky strana SaS.

Ďalším dôkazom chýbajúcej nezávislosti Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) má byť podľa liberálov jeho nekonanie vo veci mimoriadnej regulácie v roku 2014.


Úrad sa nechcel vyjadrovať k obvineniam

"Na mimoriadnu trhovú situáciu, ktorá nastala v období prvého polroka minulého roka, kedy trhové ceny plynu taktiež poklesli o takmer 16 percent a súčasne sa koncom marca dohodol SPP s Gazpromom na úprave nákupnej ceny zemného plynu, mal regulátor reagovať znížením cien plynu. Dôvod takejto nečinnosti vidíme v tom, že opäť išlo o závislé konanie regulačného úradu na základe požiadaviek vlády SR, keďže avizované opatrenie na zníženie cien plynu pre domácnosti bolo naplánované iba na obdobie rokov 2015 a 2016," konštatovala strana SaS.

K obvineniam liberálov sa úrad vyjadrovať nechcel. "ÚRSO je nezávislý od štátnej moci i od regulovaných subjektov a preto nevidíme dôvod, aby sme komentovali vyjadrenia alebo aktivity politikov," reagoval pre agentúru SITA hovorca regulačného úradu Miroslav Lupták.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety