Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Enel chce časť podielu v elektrárňach predať do konca roka

Autor: SITA, 5. septembra 2015 11:00
Firma Enel chce uskutočniť predaj podielu v Slovenských elektrárňach v dvoch fázach, pričom druhú uskutoční až po dostavbe dvoch nových reaktorov v atómovej elektrárni v Mochovciach.
Slovenské elektrárne Spoločnosť Enel očakáva, že prvý krok predaja dokončia ešte v roku 2015. Foto: archívne, SITA/Ján Lörincz
CERNOBBIO 5. septembra (WEBNOVINY) - Talianska energetická spoločnosť Enel očakáva, že do konca roku predá približne polovicu svojho podielu v Slovenských elektrárňach (SE) firme EPH. Enel vlastní v SE 66 percent. Predaj sa uskutoční v dvoch fázach. V piatok o tom informoval šéf Enelu Francesco Starace.

Enel oznámil exkluzivitu rokovaní s EPH na konci augusta. Záväznú dohodu by mohli podpísať v nasledujúcich týždňoch. "Rokujeme o detailoch predaja, ktorý sa uskutoční v dvoch fázach. Očakávame, že dokončíme prvý krok do konca roku 2015," povedal Starace. "Predaj akcií v prvom kroku bude vo výške od 30 percent do 33 percent, povedzme okolo 30 percent," dodal.

Odporúčame:

Kontrolóri našli v elektrárňach závažné výsledky, tvrdí NKÚStarace zároveň doplnil, že zvyšné akcie Enel predá po dostavbe dvoch nových reaktorov v atómovej elektrárni v Mochovciach. Predaj podielu, ktorý má podľa Staraceho predošlých vyjadrení trhovú hodnotu okolo 750 miliónov eur, je súčasťou širšieho plánu predaja aktív spoločnosti Enel v hodnote päť miliárd eur.

Vlastníkmi Slovenských elektrární sú Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 percent akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú viac ako päťtisíc megawattov inštalovaného výkonu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy