Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Enel chce časť podielu v elektrárňach predať do konca roka

Autor: SITA, 5. septembra 2015 11:00
Firma Enel chce uskutočniť predaj podielu v Slovenských elektrárňach v dvoch fázach, pričom druhú uskutoční až po dostavbe dvoch nových reaktorov v atómovej elektrárni v Mochovciach.
Slovenské elektrárne Spoločnosť Enel očakáva, že prvý krok predaja dokončia ešte v roku 2015. Foto: archívne, SITA/Ján Lörincz
CERNOBBIO 5. septembra (WEBNOVINY) - Talianska energetická spoločnosť Enel očakáva, že do konca roku predá približne polovicu svojho podielu v Slovenských elektrárňach (SE) firme EPH. Enel vlastní v SE 66 percent. Predaj sa uskutoční v dvoch fázach. V piatok o tom informoval šéf Enelu Francesco Starace.

Enel oznámil exkluzivitu rokovaní s EPH na konci augusta. Záväznú dohodu by mohli podpísať v nasledujúcich týždňoch. "Rokujeme o detailoch predaja, ktorý sa uskutoční v dvoch fázach. Očakávame, že dokončíme prvý krok do konca roku 2015," povedal Starace. "Predaj akcií v prvom kroku bude vo výške od 30 percent do 33 percent, povedzme okolo 30 percent," dodal.

Odporúčame:

Kontrolóri našli v elektrárňach závažné výsledky, tvrdí NKÚStarace zároveň doplnil, že zvyšné akcie Enel predá po dostavbe dvoch nových reaktorov v atómovej elektrárni v Mochovciach. Predaj podielu, ktorý má podľa Staraceho predošlých vyjadrení trhovú hodnotu okolo 750 miliónov eur, je súčasťou širšieho plánu predaja aktív spoločnosti Enel v hodnote päť miliárd eur.

Vlastníkmi Slovenských elektrární sú Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré kontroluje 34-percentný podiel a talianska spoločnosť Enel SpA, ktorá má 66 percent akcií. Taliansky investor vstúpil do Slovenských elektrární v apríli 2006. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Prevádzkujú viac ako päťtisíc megawattov inštalovaného výkonu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety