Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Jaguar by mohol vytvoriť až štyri tisíc pracovných miest

Autor: SITA, 23. septembra 2015 10:18
V nitrianskom priemyselnom parku by mala vyrásť nová automobilka za viac ako jednu miliardu eur a priamo by mala vytvoriť od dvoch do štyroch tisíc pracovných miest.
Jaguar Nová automobilka by mala vytvoriť až štyri tisíc pracovných miest. Foto: ilustračné, SITA/AP
BRATISLAVA 23. septembra (WebNoviny.sk) - Nová automobilka, ktorá plánuje postaviť pri Nitre svoj závod, vytvorí priamo od dvoch do štyroch tisíc nových pracovných miest. Počíta sa však sekundárne aj so vznikom ďalších nových pracovných miest v subdodávkach.

Odporúčame:

Slovenská ekonomika rastie, zásadne ju môže ovplyvniť Jaguar

Slováci sú pre automobilky nekvalitní, hľadajú v zahraničí
Jaguar by mal vyrábať až 300 tisíc vozidiel

Malo by ísť o avizovanú automobilku Jaguar Land Rover, ktorá už o umiestnení svojej investície v nitrianskom priemyselnom parku rokuje so slovenskou vládou. To, že by mala automobilka vytvoriť spomínaný počet nových pracovných miest a preinvestovať viac ako jednu miliardu eur, zverejnila Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v investičnom zámere, ktorý už v mene závodu Automotive Nitra Project predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Podľa zverejnených údajov v investičnom zámere by mala nitrianska automobilka vyrábať ročne od 150 do 300 tisíc vozidiel. "V rámci tejto strategickej investície sa má vybudovať niekoľko výrobných liniek na vozidlá.

Výrobný závod Automotive Nitra bude zameraný na výrobu vozidiel na báze hliníka, vďaka čomu poskytne Slovensku príležitosť získať významné know-how umiestnením prevádzky využívajúcej procesy a technológie na intenzívne spracovanie hliníka,"
uviedla agentúra SARIO v zámere.


Závod by mal rožšíriť cestnú infraštruktúru

S výstavbou závodu sa má začať už v budúcom roku. Začiatok prevádzky je naplánovaný na roky 2018 až 2019. Závod novej automobilky sa má rozprestierať na ploche 200 až 300 hektárov.

Podľa SARIO sa investor rozhodol postaviť závod Automotive Nitra Project v nitrianskom priemyselnom parku pre výhodnú polohu a veľkosť plochy v blízkosti krajského mesta a v blízkosti prevádzok obdobného charakteru s blízkym napojením na rýchlostnú cestu R1 a na železničnú infraštruktúru.

"Realizáciou navrhovaného investičného zámeru dôjde k zmysluplnému využitiu územia predurčenému k priemyselnému využitiu nielen svojou dopravnou dostupnosťou, ale aj dostupnosťou inžinierskych sietí, ktoré majú pre výrobu daného charakteru dostatočnú kapacitu. Výstavbou závodu dôjde k rozšíreniu cestnej a železničnej dopravnej infraštruktúry a k zrušeniu nevyužívanej železničnej infraštruktúry," konštatovalo SARIO.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety