Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: NBS otvorila dvere, ľudí zaujal milión aj tehlička

Autor: SITA, 26. septembra 2015 20:37
Najväčší záujem na dni otvorených dverí v Národnej banke Slovenska bol o zlatú tehličku, milión eur v rôznych nominálnych hodnotách či o novú 20-eurovú bankovku. Veľký záujem zaznamenali aj dve náučné výstavy.
Národná banka otvorila svoje brány, prišli tisícky ľudí Deň otvorených dverí NBS pritiahol rekordný počet návštevníkov. Bratislava, 26. september 2015. Foto: SITA/Robert Tappert
BRATISLAVA 26. septembra (WebNoviny.sk) - Priestory Národnej banky Slovenska (NBS) v Bratislave si v sobotu prišlo pozrieť rekordných, takmer 5-tisíc návštevníkov.

Prezrieť si mohli pracovňu guvernéra NBS Jozefa Makúcha, zasadaciu miestnosť vedenia banky, ako aj rokovacie priestory Bankovej rady NBS na 30. poschodí. Na tomto poschodí sa návštevníci mohli fotografovať s panorámou Bratislavy v pozadí.


Veľký záujem bol o dve náučné výstavy

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa NBS Martina Solčányiová, v rámci Dňa otvorených dverí bol najväčší záujem o zlatú tehličku, milión eur v rôznych nominálnych hodnotách, o novú 20-eurovú bankovku, zadržané falzifikáty eurových mincí a bankoviek a aj o zberateľské mince.

Obrazom: Deň otvorených dverí v NBS


Veľký záujem zaznamenali aj dve náučné výstavy NBS - Od koruny k euru a Euro naša mena. Návštevníci sa pýtali na ochranu spotrebiteľov, činnosť Múzea mincí a medailí z Kremnice a archívu NBS, vo veľkom tiež navštevovali stánok Európskej centrálnej banky.

Ohlas zožala i prednáška viceguvernéra Jána Tótha spojená s diskusiou s verejnosťou. Ľudí zaujímalo, kde sú trezory a koľko je v nich peňazí, ako sa bude vyvíjať cena zlata, ale aj témy spojené s budovou NBS a jej činnosťou ako orgánu dohľadu nad finančným trhom. Účastníci prednášky boli zvedaví i na to, ako sa viceguvernér NBS stal viceguvernérom, akú školu študoval a ako vyzerá bežný deň pracovníka NBS.


Deti mohli získať pas

Počas Dňa otvorených dverí ponúkala NBS aj výmenu slovenských korún, ale aj poškodených eurových bankoviek. Najväčší záujem bol o výmenu pamätnej dvojeurovej mince vydanej pri príležitosti 30. výročia vlajky Európskej únie, ktorej si návštevníci vymenili až 2632 kusov.

Deti mohli počas návštevy NBS získať pas detského návštevníka. Do pasu mohli získať šesť pečiatok na tematicky rôzne zameraných stanovištiach, za ktoré následne dostali darčeky.

Ako spomienkový predmet si návštevníci NBS mohli vyraziť svoj vlastný pamätný žetón a odniesť si rôzne publikácie a materiály o Národnej banke Slovenska, o ochrane finančného spotrebiteľa a o našej mene, eure, dodala hovorkyňa NBS.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety