Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Drahomíra, Mário

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Agentúra Moody's potvrdila rating Grécka, výhľad má stabilný

Autor: SITA, 27. septembra 2015 14:34
Rating vládnych záväzkov krajiny agentúra potvrdila na úrovni Caa3 a pridelila mu stabilný výhľad vďaka vytvoreniu politickej reprezentácie krajiny, ktorá je trochu viac priaznivá pre realizáciu reforiem.

Grécko Foto: ilustračné, Thinkstock
BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) - Medzinárodná ratingová agentúra Moody's potvrdila Grécku rating vládnych záväzkov na úrovni Caa3 a jeho výhľad zlepšila na stabilný. Rating krátkodobých záväzkov krajiny agentúra nezmenila a zostáva na úrovni Not Prime.

Hlavným dôvodom potvrdenia ratingu je schválenie tretieho balíčka núdzovej pomoci pre Grécko a vytvorenie politickej reprezentácie krajiny, ktorá je trochu viac priaznivá pre realizáciu reforiem, ktoré si zahraničná pomoc vyžaduje. Dohoda Grécka o núdzovej pomoci v sume 86 miliárd eur počas troch rokov z Európskeho mechanizmu pre stabilitu (ESM) redukuje riziko bankrotu krajiny, konštatuje agentúra.

Odporúčame:

Najvyššou prioritou Grécka je rokovanie o zmiernení dlhu

Grécko má novú vládu, kľúčoví ministri si ponechali postyMoody's dodáva, že tretí program pomoci predpokladá pomalý návrat Grécka k ekonomickému rastu po oslabení hospodárstva v tomto roku o 2,3 percenta a v budúcom roku o 1,3 percenta. Táto prognóza je v súlade s očakávaniami agentúry. Stabilný výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti krajiny odzrkadľuje názor Moody's, že kombinácia ekonomických, finančných a politických rizík v Grécku je teraz v lepšej rovnováhe, ako v nedávnej minulosti.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety