Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Agentúra Moody's potvrdila rating Grécka, výhľad má stabilný

Autor: SITA, 27. septembra 2015 14:34
Rating vládnych záväzkov krajiny agentúra potvrdila na úrovni Caa3 a pridelila mu stabilný výhľad vďaka vytvoreniu politickej reprezentácie krajiny, ktorá je trochu viac priaznivá pre realizáciu reforiem.

Grécko Foto: ilustračné, Thinkstock
BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) - Medzinárodná ratingová agentúra Moody's potvrdila Grécku rating vládnych záväzkov na úrovni Caa3 a jeho výhľad zlepšila na stabilný. Rating krátkodobých záväzkov krajiny agentúra nezmenila a zostáva na úrovni Not Prime.

Hlavným dôvodom potvrdenia ratingu je schválenie tretieho balíčka núdzovej pomoci pre Grécko a vytvorenie politickej reprezentácie krajiny, ktorá je trochu viac priaznivá pre realizáciu reforiem, ktoré si zahraničná pomoc vyžaduje. Dohoda Grécka o núdzovej pomoci v sume 86 miliárd eur počas troch rokov z Európskeho mechanizmu pre stabilitu (ESM) redukuje riziko bankrotu krajiny, konštatuje agentúra.

Odporúčame:

Najvyššou prioritou Grécka je rokovanie o zmiernení dlhu

Grécko má novú vládu, kľúčoví ministri si ponechali postyMoody's dodáva, že tretí program pomoci predpokladá pomalý návrat Grécka k ekonomickému rastu po oslabení hospodárstva v tomto roku o 2,3 percenta a v budúcom roku o 1,3 percenta. Táto prognóza je v súlade s očakávaniami agentúry. Stabilný výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti krajiny odzrkadľuje názor Moody's, že kombinácia ekonomických, finančných a politických rizík v Grécku je teraz v lepšej rovnováhe, ako v nedávnej minulosti.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety