Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Izabela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Agentúra Moody's potvrdila rating Grécka, výhľad má stabilný

Autor: SITA, 27. septembra 2015 14:34
Rating vládnych záväzkov krajiny agentúra potvrdila na úrovni Caa3 a pridelila mu stabilný výhľad vďaka vytvoreniu politickej reprezentácie krajiny, ktorá je trochu viac priaznivá pre realizáciu reforiem.

Grécko Foto: ilustračné, Thinkstock
BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) - Medzinárodná ratingová agentúra Moody's potvrdila Grécku rating vládnych záväzkov na úrovni Caa3 a jeho výhľad zlepšila na stabilný. Rating krátkodobých záväzkov krajiny agentúra nezmenila a zostáva na úrovni Not Prime.

Hlavným dôvodom potvrdenia ratingu je schválenie tretieho balíčka núdzovej pomoci pre Grécko a vytvorenie politickej reprezentácie krajiny, ktorá je trochu viac priaznivá pre realizáciu reforiem, ktoré si zahraničná pomoc vyžaduje. Dohoda Grécka o núdzovej pomoci v sume 86 miliárd eur počas troch rokov z Európskeho mechanizmu pre stabilitu (ESM) redukuje riziko bankrotu krajiny, konštatuje agentúra.

Odporúčame:

Najvyššou prioritou Grécka je rokovanie o zmiernení dlhu

Grécko má novú vládu, kľúčoví ministri si ponechali postyMoody's dodáva, že tretí program pomoci predpokladá pomalý návrat Grécka k ekonomickému rastu po oslabení hospodárstva v tomto roku o 2,3 percenta a v budúcom roku o 1,3 percenta. Táto prognóza je v súlade s očakávaniami agentúry. Stabilný výhľad hodnotenia úverovej spoľahlivosti krajiny odzrkadľuje názor Moody's, že kombinácia ekonomických, finančných a politických rizík v Grécku je teraz v lepšej rovnováhe, ako v nedávnej minulosti.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy