Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Škandál Volkswagenu poškodí hospodárskemu rastu Maďarska

Autor: SITA, 1. októbra 2015 18:02
Maďarská vláda predpokladá, že problémy Volkswagenu znížia príspevok automobilového odvetvia k hospodárskemu rastu krajiny.
Maďarská vláda zvažuje možnosť prípravy akčného plánu pre ekonomický rast v dôsledku emisného škandálu Volkswagenu. Foto: ilustračné, SITA/AP
BUDAPEŠŤ 1. októbra (WebNoviny.sk) - Emisný škandál automobilky Volkswagen v najbližších rokoch zredukuje príspevok automobilového odvetvia k hospodárskemu rastu Maďarska. Povedal to vo štvrtok šéf maďarského úradu vlády János Lázár.

Nemeckí výrobcovia áut Audi a Daimler, automobilka Opel, ktorá je divíziou amerického GM, a japonská automobilka Suzuki majú v Maďarsku svoje závody, pričom automobilový sektor tvorí vyše 10 percent exportu krajiny.

Odporúčame:

Volkswagen chce podporiť ratingy, vyšetruje ho aj Francúzsko

Škoda hľadá riešenie, ako opraviť autá z emisného škandálu

Audi vyšetrujú pre emisie, prokuratúra vyhodnocuje fakty"Vláda nebude mať inú možnosť, ako pripraviť akčný plán ekonomického rastu," povedal Lázár na tlačovej konferencii. "V najbližších dvoch až troch mesiacoch vláda bude musieť tiež posúdiť, ako sa cifry o ekonomickom raste v rozpočte schválenom pre rok 2016 budú plniť vo svetle škandálu Volkswagenu," konštatoval šéf maďarského úradu vlády. Maďarská vláda predpokladá, že hospodárstvo krajiny v budúcom roku posilní o 2,5 percenta.

Podľa zistení regulačných úradov v USA Volkswagen do svojich dieselových modelov inštaloval softvér umožňujúci falšovanie výsledkov emisných testov. Škandál tento mesiac stlačil prudko nadol trhovú hodnotu firmy.

Ratingové agentúry Fitch a Moody's v reakcii na kauzu začali preverovať úverové ratingy skupiny s možnosťou ich zníženia. To by mohlo skupine zdražiť prístup k novým úverom a investíciám.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety