Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

RegioJet čaká na licenciu pre autobusovú linku do Viedne

Autor: SITA, 4. októbra 2015 08:45
Spoločnosť RegioJet plánuje začať prevádzkovať medzinárodnú autobusovú linku z Bratislavy do Viedne ešte v tomto mesiaci po ukončení schvaľovacej procedúry. Ministerstvo dopravy licenciu zatiaľ nevydalo a požiadalo o vyjadrenie Spolkové ministerstvo dopravy Rakúska.
Otvorenie autobusovej linky RegioJet z Banskej Bystrice do Bratislavy Foto: archívne, SITA/Miroslava Chabadová
BRATISLAVA 4. októbra (WebNoviny.sk) - Súkromný dopravca RegioJet stále nemá licenciu na pripravovanú medzinárodnú autobusovú linku Bratislava - Viedeň.

Odporúčame:

Novú autobusovú linku do Viedne chce RegioJet čo najskôr
Štart linky by mal začať v októbri

Spojenie oboch metropol však plánuje začať prevádzkovať ešte v tomto mesiaci po ukončení schvaľovacej procedúry. Ministerstvo dopravy licenciu zatiaľ nevydalo a požiadalo o vyjadrenie Spolkové ministerstvo dopravy Rakúska.

"Ministerstvo po prijatí prepracovaného cestovného poriadku od účastníka konania zaslalo prepracovaný cestovný poriadok Spolkovému ministerstvu dopravy v Rakúsku a požiadalo o stanovisko k udeleniu povolenia na tejto linke. Ministerstvo do dnešného dňa (piatok) neprijalo stanovisko k udeleniu povolenia," informoval agentúru SITA hovorca domáceho rezortu dopravy Martin Kóňa.

RegioJet potvrdil, že žiadosť o licenciu na medzinárodnú autobusovú linku z Bratislavy do Viedne je na finálnom overení v Rakúsku. Konečné potvrdenie z rakúskej strany spoločnosť očakáva v nasledujúcich dňoch. Ministerstvo dopravy SR podľa prepravcu už všetko zariadilo a potvrdilo.

"Predpokladáme štart linky v októbri, ihneď ako sa skončí administratívny proces. Máme pripravené autobusy, personál, zastávky a ďalšie potrebné náležitosti," uviedol pre agentúru SITA hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj. Presný termín začiatku prevádzky autobusovej linky, ako aj tarify a cestovný poriadok plánuje prepravca oznámiť budúci alebo ďalší týždeň.


Slovak Lines Express prevádzuje do Viedne 23 spojov

Spoločnosti Arriva a Slovak Lines 1. októbra začali spolupracovať pri prevádzke predĺženého autobusového spojenia z Nitry cez Bratislavu a letisko Schwechat do Viedne. Dopravu cestujúcich na trase Nitra - Bratislava bude denne zabezpečovať štrnásť spojov a na trase Bratislava - Schwechat - Viedeň dvadsaťtri spojov.

Ministerstvo dopravy eviduje dve povolenia na prevádzkovanie pravidelnej autobusovej dopravy z Bratislavy do Viedne a späť. Spoločnosť Blaguss Slovakia, s. r. o. má povolenie na 28 spojov denne a rakúska spoločnosť ÖBB-Postbus GmbH na 46 spojov.

Bratislavská spoločnosť Slovak Lines Express, dcéra Slovak Lines, ako subdodávateľ rakúskeho dopravcu prevádzkuje 23 spojov z Bratislavy do Viedne.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy