Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

RegioJet čaká na licenciu pre autobusovú linku do Viedne

Autor: SITA, 4. októbra 2015 08:45
Spoločnosť RegioJet plánuje začať prevádzkovať medzinárodnú autobusovú linku z Bratislavy do Viedne ešte v tomto mesiaci po ukončení schvaľovacej procedúry. Ministerstvo dopravy licenciu zatiaľ nevydalo a požiadalo o vyjadrenie Spolkové ministerstvo dopravy Rakúska.
Otvorenie autobusovej linky RegioJet z Banskej Bystrice do Bratislavy Foto: archívne, SITA/Miroslava Chabadová
BRATISLAVA 4. októbra (WebNoviny.sk) - Súkromný dopravca RegioJet stále nemá licenciu na pripravovanú medzinárodnú autobusovú linku Bratislava - Viedeň.

Odporúčame:

Novú autobusovú linku do Viedne chce RegioJet čo najskôr
Štart linky by mal začať v októbri

Spojenie oboch metropol však plánuje začať prevádzkovať ešte v tomto mesiaci po ukončení schvaľovacej procedúry. Ministerstvo dopravy licenciu zatiaľ nevydalo a požiadalo o vyjadrenie Spolkové ministerstvo dopravy Rakúska.

"Ministerstvo po prijatí prepracovaného cestovného poriadku od účastníka konania zaslalo prepracovaný cestovný poriadok Spolkovému ministerstvu dopravy v Rakúsku a požiadalo o stanovisko k udeleniu povolenia na tejto linke. Ministerstvo do dnešného dňa (piatok) neprijalo stanovisko k udeleniu povolenia," informoval agentúru SITA hovorca domáceho rezortu dopravy Martin Kóňa.

RegioJet potvrdil, že žiadosť o licenciu na medzinárodnú autobusovú linku z Bratislavy do Viedne je na finálnom overení v Rakúsku. Konečné potvrdenie z rakúskej strany spoločnosť očakáva v nasledujúcich dňoch. Ministerstvo dopravy SR podľa prepravcu už všetko zariadilo a potvrdilo.

"Predpokladáme štart linky v októbri, ihneď ako sa skončí administratívny proces. Máme pripravené autobusy, personál, zastávky a ďalšie potrebné náležitosti," uviedol pre agentúru SITA hovorca RegioJet-u Aleš Ondrůj. Presný termín začiatku prevádzky autobusovej linky, ako aj tarify a cestovný poriadok plánuje prepravca oznámiť budúci alebo ďalší týždeň.


Slovak Lines Express prevádzuje do Viedne 23 spojov

Spoločnosti Arriva a Slovak Lines 1. októbra začali spolupracovať pri prevádzke predĺženého autobusového spojenia z Nitry cez Bratislavu a letisko Schwechat do Viedne. Dopravu cestujúcich na trase Nitra - Bratislava bude denne zabezpečovať štrnásť spojov a na trase Bratislava - Schwechat - Viedeň dvadsaťtri spojov.

Ministerstvo dopravy eviduje dve povolenia na prevádzkovanie pravidelnej autobusovej dopravy z Bratislavy do Viedne a späť. Spoločnosť Blaguss Slovakia, s. r. o. má povolenie na 28 spojov denne a rakúska spoločnosť ÖBB-Postbus GmbH na 46 spojov.

Bratislavská spoločnosť Slovak Lines Express, dcéra Slovak Lines, ako subdodávateľ rakúskeho dopravcu prevádzkuje 23 spojov z Bratislavy do Viedne.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety