Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oto

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovensko má ďalšieho mobilného operátora, stala sa ním 4ka

Autor: SITA, 4. októbra 2015 17:22
Nový mobilný operátor vzišiel zo spolupráce firmy SWAN a Slovenskej pošty. Produkty začne ponúkať od 5. októbra tohto roka.

4ka Generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker počas slávnostného predstavenia 4. mobilného operátora. Bratislava, 4. október 2015. Foto: SITA/Marko Erd
BRATISLAVA 4. októbra (WebNoviny.sk) - Štvrtým mobilným operátorom na slovenskom telekomunikačnom trhu sa stala 4ka. Operátor vychádza zo spolupráce firmy SWAN a Slovenskej pošty. Ako informovali v nedeľu na tlačovej konferencii zástupcovia oboch spoločností, predaj produktového portfólia začína od pondelka 5. októbra tohto roka.


Pridelené má čísla s predvoľbou 0950

"Našich viac ako 1500 pobočiek denne obslúži približne 200 tisíc ľudí. SP postupne rozširuje služby, ktoré ponúka občanom a podnikateľom. Som presvedčený, že aj tento krok prispeje k modernizácii a vyššej kvalite komplexných služieb Slovenskej pošty," konštatoval generálny riaditeľ SP Tomáš Drucker.

Štvrtý mobilný operátor má pridelené čísla s predvoľbou 0950. Od 5. októbra tohto roka bude 4ka prostredníctvom všetkých, viac ako 1500 pobočiek Slovenskej pošty ponúkať predplatené mobilné telekomunikačné služby bez viazanosti s plným pokrytím územia SR.


Hovor bude stáť 4 centy za minútu

SIM karta pre predplatenú službu s názvom "Moja 4ka" so štartovacím kreditom vo výške 4 eurá poskytne zákazníkom volania do všetkých sietí v SR v rámci EÚ za jednotnú cenu 4 centy za minútu, a to so sekundovou tarifikáciou od prvej sekundy. Za rovnakú cenu budú aj SMS do všetkých sietí v SR v rámci EÚ. Vlastnou mobilnou sieťou 4G a 2G pokrýva 4ka viac ako 40 percent populácie SR vo viac ako 60 slovenských mestách.

SWAN získal v tendri licenciu na 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz a v stanovených termínoch začal používať pridelené frekvencie vo viacerých mestách na Slovensku. Celkovo plánuje SWAN do projektu mobilného operátora investovať 100 miliónov eur. Slovenská pošta vznikla 1. januára 1993 a 1. októbra 2004 sa pretransformovala na akciovú spoločnosť so 100-percentnou účasťou štátu. V súčasnosti pôsobí ako ekonomicky samostatný a konkurencieschopný hospodársky subjekt.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy