Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Arnold

Počasie na dnes:

Zdielať na:

RegioJet zavedie novú linku, spojí stredné Slovensko a Prahu

Autor: SITA, 6. októbra 2015 06:39
Vlaky súkromného dopravcu RegioJet budú jazdiť zo Zvolena cez Banskú Bystricu a Martin do Prahy a späť od 13. decembra.
Vlaková suprava RegioJet Vlak bude na Slovensku zastavovať aj v kúpeľných mestách Sliač a Turčianske Teplice, ako aj v obci Horná Štubňa a vo Vrútkach. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 6. októbra (WebNoviny.sk) - Súkromný dopravca RegioJet od platnosti nového cestovného poriadku 13. decembra zavedie priame diaľkové vlakové spojenie na trase Zvolen - Banská Bystrica - Martin - Žilina - Praha.


Vlak bude na Slovensku zastavovať aj v kúpeľných mestách

Vlak bude jazdiť denne a celú trasu zo Zvolena do Prahy prejde za necelých osem hodín, zo Zvolena bude odchádzať ráno o 4:08 a do Prahy príde o 11:58. V opačnom smere bude cesta trvať vyše sedem hodín, s odchodom z Prahy o 14:46 a príchodom do Zvolena o 21:52.

Odporúčame:

RegioJet čaká na licenciu pre autobusovú linku do Viedne"Ponúkneme obyvateľom Banskej Bystrice a Zvolena priame vlakové spojenie RegioJet do Českej republiky bez nutnosti prestupovať v priebehu cesty. Súčasne plánujeme zaviesť nadväzné autobusové spojenie autobusom RegioJet z Rimavskej Soboty a regiónu Horehronia, ktoré bude na vlak nadväzovať v Banskej Bystrici," povedal v pondelok majiteľ RegioJetu Radim Jančura.

Vlak bude na Slovensku zastavovať aj v kúpeľných mestách Sliač a Turčianske Teplice, ako aj v obci Horná Štubňa a vo Vrútkach. V Českej republike bude mať zastávky aj v Havířove, Ostrave, Olomouci a Pardubiciach. Spoločnosť zároveň vytvorí vlakové spojenie v úseku Zvolen - Banská Bystrica - Žilina a späť.


RegioJet posilní spoje z Čiech na Slovensko

RegioJet navyše posilní svoje vlakové spoje z Čiech na Slovensko. Nočné vlaky Praha - Košice budú od decembra jazdiť každý deň, v súčasnosti premávajú trikrát v týždni. Dopravca tak bude na tejto trati prevádzkovať dva páry vlakov, jeden denný a jeden nočný spoj, s celkovou kapacitou vyše dvetisíc ľudí.

"Chceme byť hlavným dopravcom na diaľkových trasách medzi Českou republikou a stredným a východným Slovenskom. Naše vlakové spoje do Košíc dnes prepravujú najviac cestujúcich, záujme rastie i z ďalších regiónov Slovenska," uviedol Jančura. "Preto rozširujeme naše spojenie do Banskej Bystrice a Zvolena, preto plánujeme napojiť na sieť našich spojov tiež Horehronie a Rimavskú Sobotu," dodal.

Spoločnosť od decembrovej zmeny cestovného poriadku doplní aj svoje vnútroštátne spoje v Českej republike o nový priamy vlak spájajúci Prahu s Přerovskom a so Zlínskym krajom. Vlaky spoločnosti po novom pôjdu popoludní z Prahy do Přerova, Hulína, Otrokovíc a Starého Města u Uherského Hradiště a skoro ráno vyrazia na cestu späť.


Spoločnosť RegioJet, a. s. so sídlom v Bratislave bola založená v októbri 2010, má základné imanie 25 tis. eur a jej akcionárom je česká spoločnosť Student Agency, k. s. so sídlom v Brne.

RegioJet začal prevádzkovať osobnú vlakovú dopravu vo verejnom záujme na trati Bratislava - Dunajská Streda - Komárno v marci 2012 na objednávku štátu. Na vlastné náklady prevádzkuje diaľkové vlaky na trase Bratislava - Žilina - Košice od polovice decembra 2014 a z Prahy cez Ostravu a Žilinu do Košíc od októbra 2014.

Od februára tohto roku zabezpečuje aj diaľkovú autobusovú linku Banská Bystrica - Nitra - Bratislava a plánuje medzinárodnú autobusovú linku z Bratislavy do Viedne.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy