Upozornenie!
Stránka sa pravdepodobne nezobrazila správne.
Váš internetový prehliadač má vypnutý JavaScript. Aby ste mohli naplno využívať všetky funkcie portálu Webnoviny.sk, prosím, zapnite si JavaScript v nastaveniach Vášho prehliadača.

Akej farby chcete mať Webnoviny.sk?













Najviac investícií išlo do Nitrianskeho kraja


Autor: Anna Takácsová, 21. apríla 2010 15:02

Do Nitrianskeho samosprávneho kraja prišlo spomedzi slovenských krajov najviac zahraničných investícií, ktoré sprostredkovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). Tá má rozpracované investície v Nitrianskom kraji v oblasti elektrotechnického a strojárskeho priemyslu, výroby plastov a vybudovania technologického centra.

Foto: fem.uniag.sk
NITRA 21. apríla (WEBNOVINY) - Do Nitrianskeho samosprávneho kraja prišlo spomedzi slovenských krajov najviac zahraničných investícií, ktoré sprostredkovala Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). Vyplýva to zo štatistiky SARIO za roky 2002 až 2008. Za toto obdobie sem prišlo 56 investorov. Druhý najúspešnejší bol Košický kraj (44), nasleduje Trenčiansky (42), Bratislavský (41), Žilinský (36), Trnavský (31), Banskobystrický (29) a Prešovský (24). Najviac investorov prišlo do Nitrianskeho kraja v rokoch 2004 a 2006 (po 13) a v roku 2005 (12). Ako agentúru SITA informoval hovorca SARIO Marián Jánošík, za rok 2009 agentúra eviduje v kraji jeden ukončený projekt. Ide o firmu ICU Medical, s.r.o. z USA, ktorá sa usadila vo Vrábľoch. Od slovenskej vlády dostala investičnú pomoc vo výške 5,58 mil. eur.

"V súčasnosti je rozpracovaných niekoľko projektov, kde top lokalita je Nitriansky región, ide o elektrotechnický a strojársky priemysel, výrobu plastov a technologické centrum," informoval Jánošík. Generálny riaditeľ SARIO Juraj Kiesel pred časom povedal, že medzi potenciálnymi investíciami je aj investícia s vyššou pridanou hodnotou z rovnakej oblasti, v akej pôsobí jeden z investorov, ktorý prišiel do regiónu nedávno. "O Nitru a Nitriansky región je vďaka jeho polohe a infraštruktúre dobrý záujem, problém máme s východným Slovenskom,” skonštatoval Kiesel.




 



































Odstráň kanál

1 € = 1.3189 CAD

Vývoj kurzu »
Odstráň kanál

1 € = 25.064 CZK

Vývoj kurzu »
Odstráň kanál

1 € = 0.8322 GBP

Vývoj kurzu »
Odstráň kanál

1 € = 291.8 HUF

Vývoj kurzu »
Odstráň kanál

1 € = 4.1932 PLN

Vývoj kurzu »
Odstráň kanál

1 € = 1.316 USD

Vývoj kurzu »
 
« »
 
Najnovšie správy z rubriky do e-mailu:

Zaujímajú Vás správy z kategórie Ekonomické správy? Chcete ich dostávať zadarmo e-mailom?

Vyberte si čas:
Dizajn súhrnu: