Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Urban

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Zvýhodnená pôžička pre študentov informatiky

Autor: WBN/PR, 25. októbra 2012 14:45, aktualizované: 25. októbra 2012 14:45
VUB
BRATISLAVA 25. októbra (WBN/PR) - VÚB banka v spolupráci s Neziskovou organizáciou Aptech Europe ponúka záujemcom o vzdelanie v IT oblasti zvýhodnenú Flexipôžičku na financovanie vzdelávacieho programu Aptech Certified Computer Professional (ACCP). Úver so zvýhodnenou úrokovou sadzbou získajú študenti bez poplatku za vedenie úverového účtu a aktuálne aj bez poplatku za poskytnutie úveru.

VÚB banka v spolupráci s Neziskovou organizáciou Aptech Europe rozširuje možnosti financovania štúdia. Študenti kariérneho vzdelávacieho programu ACCP a bakalárskeho štúdia v odbore Aplikovaná informatika na Fakulte informatiky Paneurópskej vysokej školy v kombinácii s kariérnym programom ACCP môžu získať zvýhodnenú Flexipôžičku pre študentov. Podmienkou schválenia úveru je predloženie potvrdenia záujmu o štúdium vystaveného Neziskovou organizáciou Aptech Europe.

Úverom je možné prefinancovať školné za celé trvanie štúdia. Jednotnú úrokovú sadzbu 7,9% ročne si záujemca môže znížiť ešte o jedno percento, ak má výborný prospech, vykonáva dobrovoľnícku činnosť alebo sa zapojil do nejakej mimoškolskej aktivity (ŠVOČ, vedecký grant, zahraničný študijný pobyt). Splácanie si môžu študenti rozložiť až na 6 rokov, pričom počas celej doby splatnosti majú vedenie úverového účtu zadarmo.

Okrem bezplatného vedenia úverového účtu majú záujemcovia o Flexipôžičku pre študentov štandardne nárok na polovičnú zľavu z poplatku za poskytnutie úveru. V rámci aktuálnej kampane im ho však odpustíme v plnej výške,“ hovorí Melinda Péková, vedúca oddelenia úverov VÚB banky. Úver je štandardne poskytovaný bez zabezpečenia.

Nezisková organizácia Aptech Europe ponúka certifikované štúdium v oblasti informačných technológií. Študenti môžu študovať buď samostatný dvojročný vzdelávací program ACCP, ktorý v rámci neformálneho štúdia pripravuje špecialistov na základe praktických požiadaviek IT spoločností alebo vzdelávací program ACCP v kombinácii s bakalárskym štúdiom v odbore Aplikovaná informatika na Fakulte informatiky Paneurópskej vysokej školy. „Cieľom kombinovaného študijného programu v odbore Aplikovanej informatiky je odstrániť dlhodobý nesúlad medzi požadovanými parametrami pri prijímaní absolventov do zamestnania a nedostatkom praktických zručností uchádzačov. Našou snahou je pripravovať kvalifikovaných IT odborníkov a tomu prispôsobujeme aj náš študijný plán, ktorý vychádza z aktuálnych potrieb IT spoločností,“ povedal Tomáš Božik, riaditeľ Neziskovej organizácie Aptech Europe.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Je aktuálnym držiteľom ocenenia Banka roka od časopisu Trend a podľa magazínu Global Finance patrí, ako jediná slovenská banka, medzi najbezpečnejšie banky strednej a východnej Európy. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety