Federer zvládol vstup do sezóny, ale Millman ho potrápil

Roger Federer
Švajčiarsky tenista Roger Federer počas osemfinálového zápasu na turnaji v Brisbane, v ktorom po vyše dvojhodinovej bitke porazil Austrálčana John Millman 4:6, 6:4, 6:3. Brisbane, 8. január 2015. Foto: SITA/AP

BRISBANE 8. januára (WEBNOVINY) – Švajčiarsky grandslamový rekordér Roger Federer napokon uspel pri svojom štvrtkovom vstupe do novej tenisovej sezóny.

V osemfinálovom 2. kole dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Suncorp Brisbane International na tvrdom povrchu v austrálskom Brisbane si poradil s domácim držiteľom voľnej karty Johnom Millmanom za 122 minút nie bez problémov 4:6, 6:4, 6:3. V druhom sete predviedol Federer obrat z 1:3. V rozhodujúcom dejstve nezužitkoval dva jednotlivé brejkbaly v piatom geme, ale presadil sa na príjme v siedmej aj deviatej hre. Švajčiar mal v 1. kole voľný žreb.

Druhý muž renkingu Federer bude v piatkovom štvrťfinále čeliť ďalšiemu hostiteľovi s „wild card“ Jamesovi Duckworthovi. V prípade úspechu ho v semifinále vyzve lepší z duelu Grigor Dimitrov (Bul.-4) – Martin Kližan (SR).

Tridsaťtriročný bazilejský rodák Federer dosiahol svoj 997. zápasový úspech v singli na hlavnej profesionálnej úrovni. Ak teda získa titul v Brisbane, zároveň sa stane tretím hráčom v tzv. otvorenej ére s aspoň 1000 víťazstvami. Pridal by sa k Američanovi Jimmymu Conorsovi (1253) a Čechovi Ivanovi Lendlovi (1071).

Zverenec Stefana Edberga a Severina Lüthiho Federer minulý rok v Queensland Tennis Centre prehral vo finále s iným niekdajším lídrom svetového rebríčka, domácim rovesníkom Lleytonom Hewittom.