Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Reakcie nominovaných v 88. ročníku Oscarov

Autor: SITA, 15. januára 2016 13:25
K svojej nominácii sa vyjadrili napríklad Leonardo DiCaprio, Eddie Redmayne, Saoirse Ronan či Brie Larson.
DiCaprio Leonardo DiCaprio Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) - Agentúra SITA prináša vybrané reakcie kandidátov a kandidátok v 88. ročníku udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied, ktoré vo štvrtok vyhlásili filmári Ang Lee, Guillermo del Toro, herec John Krasinski a prezidentka Akadémie Cheryl Boone Isaacs. Slávnostné udeľovanie prestížnych cien, ktorého moderátorom bude americký herec a komik Chris Rock, sa bude konať 28. februára v hollywoodskom Dolby Theatre.

Leonardo DiCaprio - nominovaný v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe za film Revenant Zmŕtvychvstanie: "Som veľmi vďačný Akadémii za uznanie tohto filmu. Práca na Revenant Zmŕtvychvstanie bola jedným z najprínosnejších zážitkov v mojom živote. Nič z toho by nebolo možné bez Alejandrovho (režiséra Alejandra Gonzáleza Iňárritu, pozn. SITA) talentu, vízie a odhodlania. Náš zanietený štáb si tiež zaslúži zdieľať tento moment. Spolu vytvorili naozaj výnimočný filmový zážitok. Gratulujem všetkým mojim tohtoročným spolunominovaným."

Eddie Redmayne - nominovaný v kategórii Najlepší mužský herecký výkon v hlavnej úlohe za snímku Dánske dievča: "Som neuveriteľne vďačný Akadémii za túto nomináciu. Obzvlášť v roku s toľkými vynikajúcimi filmami a výkonmi."

Jennifer Lawrence
- nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe za snímku Joy: "Cítim sa neuveriteľne poctená, že ma uznali spolu s ďalšími úžasnými ženami v tejto kategórii."

Saoirse Ronan - nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe za film Brooklyn: "Veľmi ďakujem Akadémii - ste skupina ľudí, ktorých veľmi rešpektujem a mať vaše uznanie pre mňa veľa znamená."

Brie Larson - nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon v hlavnej úlohe za snímku Izba: "Som taká šťastná a poctená, že som súčasťou tohto krásneho príbehu v úlohe, ktorú možno dostať len raz za život. Gratulujem mojim spolunominovaným. Úprimne, dnes ráno som veľmi vďačná."

Sylvester Stallone - nominovaný v kategórii Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za film Creed: "Cítim neuveriteľnú pokoru. Nečakal som to, najmä nie v tomto období môjho života."

Mark Rylance - nominovaný v kategórii Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za film Most špiónov: "Môžem povedať, že som obzvlášť pyšný na to, že som nominovaný ako herec vo vedľajšej úlohe, keďže súčasné herectvo vo vedľajších úlohách považujem za veľmi presvedčivé a často nesmierne dojemné. Dokonca aj tie najmenšie úlohy."

Tom Hardy - nominovaný v kategórii Najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za film Revenant Zmŕtvychvstanie: "Nečakal som, že sa mi to stane. Som trochu v šoku."

Rachel McAdams - nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za snímku Sledovačka: "Toto je neuveriteľná česť. Som šokovaná a šťastná. Ďakujem Tomovi (režisér Tom McCarthy, pozn. SITA), hercom, celému tímu Sledovačky, hlavne Sachi Pfeiffer a Akadémii. Je to obrovské uznanie, nielen pre mňa, ale pre tento dôležitý film. Nikdy som nebola šťastnejšia z telefonátu o šiestej ráno."

Jennifer Jason Leigh
- nominovaná v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe za snímku Osem hrozných:
"Zobudila som sa na túto úžasnú správu. Som nadšená. Nečakala som, že skúsenosť z práce s Quentinom (režisér Quentin Tarantino, pozn. SITA) môže byť ešte prínosnejšia. Je radosť, že som získala uznanie za túto úlohu."

Simon Kinberg
- producent snímky Marťan nominovanej v kategórii Najlepší film: "Tento film sme urobili s veľkým množstvom lásky: lásky pre vedu, lásky k filmu, k trochu radikálnemu optimizmu o ľudských bytostiach. Nevedeli sme či to svet príjme. Prijali to a teraz som nadšený, že to prijala aj Akadémia."

Alejandro González Iňárritu
- nominovaný za réžiu filmu Revenant Zmŕtvychvstanie: "Som v Londýne a práve som sa dozvedel dobré správy. Nášmu filmu sme dali všetko a toto uznanie od Akadémie pre mňa a mojich kolegov, vďaka ktorým to bolo možné, veľa znamená. Dnes v noci potečie šampanské a mezcal (druh alkoholického nápoja, pozn. SITA).

Sam Smith - nominovaný v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň za skladbu Writing's On The Wall zo snímky Spectre:
"Sedím s mamou v kaviarni a práve som zistil, že mám nomináciu na Oscara. Cítim sa uchvátený a nedokážem tomu uveriť. Mal by som si vybrať šaty."

Lady Gaga - nominovaná v kategórii Najlepšia pôvodná filmová pieseň za skladbu Til It Happens To You s zo snímky The Hunting Ground:
"Táto nominácie dala hlas toľkým obetiam a ich rodinám po celom svete. Ďakujem Akadémii za uznanie hnutia ľudí, ktorí sa v mene obetí sexuálnych útokov stretli pri The Hunting Ground a Til It Happens To You. Pre Diane Warren a mňa je cťou reprezentovať hlasy toľkých obetí."

Richard Starzak - autor a režisér snímky Ovečka Shaun nominovaného v kategórii animovaných filmov:
"Je ohromujúce kam sa Shaun dostal za posledných desať rokov. Som veľmi hrdý v mene mojom aj v mene môjho spolurežiséra Marka Burtona a tímu Shaun."Informácie pochádzajú z agentúry Reuters, AP a z webstránok www.ew.com a www.usmagazine.com.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy