Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Deti Rogera Rodasa zažalovali automobilku Porsche

Autor: SITA, 29. januára 2016 11:28
Podľa potomkov muža, ktorý zahynul s hercom Paulom Walkerom pri autonehode, je automobilka zodpovedná za ich smrť.
Tragická nehoda Americký herec Paul Walker († 40), hviezda akčnej série Rýchlo a zbesilo, tragicky zahynul 30. novembra 2013 pri automobilovej nehode. Červené Porsche Carrera GT šoféroval jeho kamarát a obchodný partner Roger Rodas († 38), ktorý nehodu tiež neprežil. Automobil narazil do dvoch stromov, stĺpa pouličného osvetlenia a následne začal horieť. Foto: SITA, AP
BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) - Deti Rogera Rodasa, ktorý zahynul s hercom Paulom Walkerom pri autonehode 30. novembra 2013, žalujú automobilku Porsche. Tú vinia zo smrti svojho otca a jeho kamaráta známeho z akčnej série Rýchlo a zbesilo.

Rodasova dcéra a syn podali žalobu prostredníctvom poručníka. Tvrdia v nej, že automobil, ktorý šoféroval Rodas, sa dostal spod kontroly pre poruchu súčiastky v oblasti pravého zadného kolesa. "Správne fungujúci, navrhnutý a vyrobený nastavovač zbiehavosti kolies by sa nezlomil za normálnych podmienok, pri ktorých pán Rodas šoféroval dané vozidlo Carrera FT, a nespôsobil by, že dané vozidlo Carrerra GT by náhle, nečakane a nekontrolovateľne zišlo z cesty,” napísali v dokumente. Od automobilky žiadajú odškodné v nešpecifikovanej výške.

Obrazom: Havária Paula Walkera


Spoločnosť Porsche v minulosti zažalovala aj Rodasova manželka a tiež Walkerova dcéra Meadow a jeho otec. Ten tvrdí, že Porsche Carrera GT nemalo niekoľko bezpečnostných prvkov, ktoré by zabránili vznieteniu auta po náraze. Uviedol tiež, že spomínaný model mal v minulosti už viacero problémov so stabilitou a ovládaním, o čom automobilka vie.

Meadow Walker sa v žalobe takisto odvolala na problémy so stabilitou a ovládaním auta. Jej právnici tiež vyhlásili, že Rodas šiel v skutočnosti pomalšie, než tvrdia vyšetrovatelia. Ďalej uviedli, že bezpečnostný pás po náraze veľkou silou trhol Walkerovým trupom, čím mu dolámal rebrá a panvu a uväznil ho tak v sedadle spolujazdca. Podľa právnikov začalo auto horieť až minútu a 20 sekúnd po náraze, no herec sa z neho nemohol vyslobodiť a následne sa nadýchal dymu. Zástupcovia Porsche všetky obvinenia oficiálne odmietli.

Walker a Rodas sa v deň tragédie zúčastnili na charitatívnej akcii usporiadanej v priestoroch ich spoločného obchodu. Porsche Carrera GT malo podľa jedného zo svedkov problémy a zhasínal mu motor, tak sa 38-ročný Rodas rozhodol, že sa pôjde previezť a zistiť, čo s ním je.

Zavolal aj 40-ročného Walkera, ktorý už bol na odchode, no súhlasil, že pôjde s ním. Pri návrate však približne 460 metrov od obchodu havarovali. Rodas údajne stratil kontrolu nad vozidlom, ktoré narazilo do stromov, stĺpa pouličného osvetlenia a následne začalo horieť. Podľa výsledkov pitvy Rodas zomrel na následky početných zranení, ktoré utrpel pri náraze, zatiaľ čo Walker podľahol kombinácii poranení a popálenín. Vyšetrovanie ukázalo, že príčinou nehody bola vysoká rýchlosť.

Paul Walker sa do povedomia divákov po prvý raz výraznejšie zapísal snímkou Varsity Blues z roku 1999. Už o dva roky neskôr si zahral v prvej časti spomínanej série Rýchlo a zbesilo. Úlohu Briana O'Connera si následne zopakoval aj v ďalších piatich filmoch z rokov 2003, 2009, 2011, 2013 a 2015. Objavil sa aj v snímkach ako Prúd času (2003), Do hlbiny (2005), 8 statočných (2006), Zbesilý útek (2006), Zabite Bobbyho! (2007), Rozsudok smrti (2008), Gangstri (2010), Pawn Shop Chronicles (2013), Hours (2013) alebo Zakázaná zóna (2014).Informácie pochádzajú z webovej stránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety