Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Snímka Päťdesiat odtieňov sivej získala päť Zlatých malín

Autor: SITA, 28. februára 2016 13:03
Snímka režisérky Sam Taylor-Johnson sa stala spoločne s akčným sci-fi Fantastická štvorka najhorším filmom minulého roka.
Päťdesiat odtieňov sivej Jamie Dornan (vľavo) a Dakota Johnson boli najhoršou dvojicou na plátne. Foto: archívne, SITA/AP
BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) - Sobotné udeľovanie Zlatých malín za to najhoršie, čo v minulom roku priniesol filmový priemysel, ovládla romantická dráma Päťdesiat odtieňov sivej. Tú spoločne so snímkou Fantastická štvorka vyhlásili za najhorší film, pričom Jamie Dornan a Dakota Johnson bodovali v hlavných hereckých kategóriách ako aj v kategórii Najhoršia dvojica na plátne a Zlatú malinu získala tiež Kelly Marcel za scenár podľa rovnomenného románu E. L. James.

Odporúčame:

V nedeľu v noci rozdajú Oscary, nomináciám vládne Revenant

Zaujímavosti o oscarových nomináciách
Spomínanú Fantastickú štvorku vyhlásili aj za najhorší prequel, remake, rip-off alebo pokračovanie a tretiu Zlatú malinu získala za najhoršiu réžiu (Josh Trank). Najhorším hercom vo vedľajšej úlohe sa stal Eddie Redmaine za výkon v akčnom sci-fi Jupiter na vzostupe, v ženskej kategórii uspela Kayley Cuoco za prepožičanie hlasu do animáku Alvin a Chipmunkovia: Čiperná jazda a tiež za film Dokonalý svedok s.r.o. Razzie Redeemer Award, ktorou organizátori pripomínajú, že držiteľky a držitelia malín nie sú pre film nadobro stratení a môžu sa posunúť k oveľa lepším výkonom, získal na základe hlasovania fanúšičiek a fanúšikov Sylvester Stallone.

Zlatá malina alebo Tinsel Town's Tackiest Trophy je lacná, ručne vyrezávaná malina veľkosti golfovej loptičky nasprejovaná zlatou farbou, ktorá stojí na filmovom kotúči. O anticenách, ktoré vznikli v roku 1980, rozhodujú členovia Golden Raspberry Award Foundation - novinári, filmoví fanúšikovia a profesionáli z filmového priemyslu.

Prehľad víťazov a víťaziek Zlatých malín:

Najhorší film: Fantastická štvorka a Päťdesiat odtieňov sivej
Najhorší herec: Jamie Dornan - Päťdesiat odtieňov sivej
Najhoršia herečka: Dakota Johnson - Päťdesiat odtieňov sivej
Najhorší herec vo vedľajšej úlohe: Eddie Redmaine - Jupiter na vzostupe
Najhoršia herečka vo vedľajšej úlohe: Kayley Cuoco - za prepožičanie hlasu do animáku Alvin a Chipmunkovia: Čiperná jazda a film Dokonalý svedok s.r.o.
Najhoršia dvojica na plátne: Jamie Dornan a Dakota Johnson - Päťdesiat odtieňov sivej
Najhorší prequel, remake, rip-off alebo pokračovanie: Fantastická štvorka
Najhoršia réžia: Josh Trank - Fantastická štvorka
Najhorší scenár: Kelly Marcel (podľa rovnomenného románu E. L. James) - Päťdesiat odtieňov sivej
Razzie Redeemer Award: Sylvester Stallone - od šampióna Zlatých malín ku kritikmi pozitívne hodnotenému výkonu vo filme CreedInformácie pochádzajú z webstránky www.razzies.com.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety