Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Dušan

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Na film Červený kapitán prišlo viac divákov ako na Báthory

Autor: WBN/PR, 16. marca 2016 15:51
BRATISLAVA 16. marca 2016 (WBN/PR) - Prvý film podľa bestselleru Dominika Dána prekonal očakávania. Len za prvý víkend naň prišlo do kina rekordných 36 328 platiacich divákov. Tromfol tak aj film Báthory, ktorý bol až doteraz najnavštevovanejší slovenský hraný film otváracieho víkendu.

cerveny kapitan


Vypredané kiná a pridávané premietania. Aj taký bol prvý víkend pre novú slovenskú detektívku Červený kapitán. Na film režiséra Michala Kollára, ktorý vznikol v slovensko-česko-poľskej koprodukcii, prišlo za prvý víkend rekordných 36 328 divákov.

Červeného kapitána videlo za prvý víkend dokonca viac ľudí ako úspešný film Juraja Jakubiska Báthory alebo film Agnieszky Holland Jánošík. Výrazne tiež prekonal slovenské divácke hity posledných rokov - filmy Kandidát a Lóve.

Od revolúcie tak nebol slovenský hraný film, ktorý by mal divácky úspešnejší otvárací víkend.
"Počúvame zo všetkých strán, že si Červeného kapitána diváci navzájom odporúčajú a to priťahuje ďalších divákov. Vyzerá to dokonca, že naň chodia aj ľudia, ktorí dlhé roky neboli v kine," hovorí režisér a zároveň producent filmu Michal Kollár.

Červený kapitán drží krok aj v porovnaní s hollywoodskymi filmami v slovenských kinách. Od začiatku roka mali silnejší prvý víkend len dva filmy – celosvetový komixový hit Deadpool a oscarový Revenant: Zmŕtvychvstanie.

Neobvyklá situácia nastala už v utorok, keď niektoré kiná ponúkli predpremiérové premietania a mnohé z nich sa tiež vypredali. Dokopy film videlo v predpremiére 1856 divákov. Spolu má teda už 38 184 divákov.

Film zároveň chváli aj kritika. Denník Pravda píše, že "Červený kapitán dvíha skóre slovenskému žánrovému filmu a dokazuje, že sme schopní vyprodukovať kvalitnú komerciu." Denník N vyzdvihuje film ako "jednoznačne najvydarenejšiu domácu žánrovku za niekoľko desaťročí".

Červený kapitán je prvý film podľa najpredávanejšieho slovenského spisovateľa Dominika Dána. Vo filme je viac ako 380 efektových záberov, čo je najviac v histórii slovenského filmu. Dej sa odohráva v roku 1992, keď objav lebky s klincom v hlave prinúti detektíva Krauza pátrať po Červenom kapitánovi – expertovi ŠtB na finálne výsluchy.

cerveny kapitan


KTO JE MICHAL KOLLÁR (*1978)
Producent a režisér, ktorý pôsobí v Čechách a na Slovensku. Je spoluautorom scenára filmu Červený kapitán, ktorý zároveň režíroval. V projekte využil predošlé skúsenosti ako producent alebo koproducent filmov "Sneženky a machři po 25 letech", "Dom", "Klauni", "Líbanky" či momentálne oceňovanej "Domáci péče" (český nominant na Oscara, 9 nominácií na Českého leva, Český lev za najlepší ženský herecký výkon - Alena Mihulová).

Vo filme hrajú: Maciej Stuhr, Oldřich Kaiser, Marián Geišberg, Zuzana Kronerová, Michal Suchánek, Helena Krajčiová, Martin Finger a Ladislav Chudík. Réžia: Michal Kollár.
Producent: SOKOL KOLLAR, spol. s.r.o. (SR), Fog'n'Desire Films (ČR), MD4 (PL)

Na vývoji, realizácii a distribúcii tohto filmu sa podieľa Audiovizuálny fond.
Film vzniká v koprodukcii s RTVS.

V kinách od 10.3.2016

Viac info o filme nájdete aj na novom webe: http://www.cervenykapitan.sk


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety