Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Do kín prichádza slovenský film Krok do tmy

Autor: SITA, 11. júna 2014 10:57
krok do tmy Marko Igonda v dráme Krok do tmy. Foto: facebook.com/krok.do.tmy
BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) - V utorok večer sa v bratislavskom Cinema City Aupark uskutočnila premiéra filmu Krok do tmy. V kinách budú film premietať od 12. júna.

Scenáristami slovenskej novinky sú Marián Puobiš a Miloslav Luther, ktorý je zároveň aj režisérom snímky. V minulosti sa už podpísal pod tituly ako napríklad Kráľ drozdia brada (1984), Zabudnite na Mozarta (1985), Mahuliena zlatá panna (1987), Anjel milosrdenstva (1993) či Tango s komármi (2009).

Krok do tmy je ľúbostná dráma z obdobia päťdesiatych rokov minulého storočia. Vznikla na motívy novely Alfonza Bednára Rozostavaný dom z roku 1956.

V hlavnej úlohe, ako lekár a bývalý partizánsky veliteľ Martin Dubovský, sa predstavil Marko Igonda. Martin sa nevie vyrovnať so svojou krvavou minulosťou. Počas vojny musel totiž vyniesť krutý rozsudok, preto sa po rokoch bráni prijať ponúkanú kariéru a prepadá vášni v mimomanželskom vzťahu s politickou agitátorkou.

Jeho manželkou Evou je Monika Haasová a milenku Soňu stvárňuje česká herečka Kristýna Boková. Vo filme si zahrali aj Miroslav Donutil a viacerí slovenskí herci ako Peter Nádasdi, Attila Mokoš, Ady Hajdu, Boris Farkaš, Ján Greššo či Marián Geišberg. Snímku začali nakrúcať pred troma rokmi v prostredí Strážovských vrchov, v Uhrovci, na Jankovom vŕšku, ale aj v Bratislave. Kameramanom je Igor Luther.

Video: KROK DO TMY - trailer


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety