Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Z rezortu Walta Disneyho odstránili bustu Billa Cosbyho

Autor: SITA, 8. júla 2015 15:43
Známy komik v súčasnosti čelí viac než 40 obvineniam zo sexuálneho zneužitia.

Cosby Foto: SITA/ AP

BRATISLAVA 8. júla (WEBNOVINY) - Zástupcovia rezortu Walt Disney World v Orlande na Floride odstránili z časti Academy of Television Arts and Sciences Hall of Fame Plaza bronzovú bustu amerického herca Billa Cosbyho.

Informáciu potvrdila v utorok hovorkyňa parku. Sochu známeho rodáka z Philadelphie pritom prostredníctvom petície žiadali odstrániť aj fanúšikovia a fanúšičky Walta Disneyho. Podľa informácií portálu TheWrap.com ale išlo o interné rozhodnutie vedenia rezortu, ktoré nepodnietila petícia.

Odporúčame:

Cosby sa priznal, na obťažovanie žien si obstaral sedatíva

Cosbyho zastihla ďalšia žaloba, modelku nazval klamárkou

Bill Cosby čelí ďalším obvineniam zo sexuálneho obťažovania
Priznal sa k zadováženiu sedatív

Nariadenie prišlo po tom, ako sa v pondelok dostali na verejnosť informácie, že sa herec v roku 2005 priznal k zadováženiu sedatív s úmyslom podať ich ženám, s ktorými si chcel užiť sex. Sedemdesiatsedemročného komika vtedy obvinila zo sexuálneho obťažovania bývalá zamestnankyňa Temple University Andrea Constand.

Cosby pod prísahou uviedol, že jej a tiež niekoľkým ďalším ľuďom podal sedatíva. Predstaviteľa Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) vtedy neobžalovali a v roku 2006 obvinenie uzavreli mimosúdnou dohodou.


Viac než 40 obvinení

Bill Cosby pritom v súčasnosti čelí viac než 40 obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom päť z jeho údajných obetí ho aj zažalovalo. Ako prvá tak spravila Judy Huth, ktorú vraj herec obťažoval v roku 1974, keď mala 15 rokov. Prokuratúra Cosbyho v tomto prípade neobvinila, pretože prípad sa stal príliš dávno, čím prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok. Huth však aj tak naňho podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Žena taktiež chce, aby o hercovej vine či nevine rozhodla porota a požaduje bližšie nešpecifikované odškodné. Zvyšné štyri ženy podali žalobu za urážku na cti, pretože ich Cosby prostredníctvom verejných vyhlásení označil za klamárky. Herec požiadal o zamietnutie týchto žalôb.

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990).

Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009).Informácie pochádzajú z webstránky www.thewrap.com a archívu agentúry SITA.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy