Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Cosby bude vypovedať pod prísahou, mal obťažovať 15-ročnú

Autor: SITA, 6. augusta 2015 11:28
Sedemdesiatosemročného komika budú vypočúvať v súvislosti so sexuálnym obťažovaním, ku ktorému malo dôjsť v roku 1974.
Bill Cosby Rodák z Philadelphie v súčasnosti čelí viac než 40 obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom celkovo ho zažalovalo päť z jeho údajných obetí. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 6. augusta (SITA) - Americký herec Bill Cosby bude v piatok 9. októbra vypovedať pod prísahou v súvislosti s obvinením zo sexuálneho obťažovania istej Judy Huth. Americký týždenník People o tom informovala právna zástupkyňa spomínanej ženy Gloria Allred. Huth zažalovala 78-ročného komika vlani v decembri. Incident sa mal podľa nej stať v roku 1974 v kalifornskej rezidencii zakladateľa magazínu Playboy Hugha Hefnera, známej ako Playboy Mansion. Žena mala v tom čase 15 rokov.

Odporúčame:

Cosby sa snažil veci ututlať, ženám núkal peniaze za mlčanie

Cosby lieta v škandáloch. Príde o hviezdu na Chodníku slávy?

Cosby čelí ďalšej žalobe, mal porušiť dohodu o mlčanlivosti

Z rezortu Walta Disneyho odstránili bustu Billa Cosbyho

Cosby sa priznal, na obťažovanie žien si obstaral sedatívaProkuratúra Cosbyho v tomto prípade neobvinila, pretože prekročil premlčaciu lehotu pre zločin aj priestupok. Huth však naňho aj tak podala žalobu za sexuálne obťažovanie, pričom uviedla, že incident, na ktorý si spomenula pred zhruba troma rokmi, jej spôsobil úzkosť a značné životné problémy. Žiada preto proces s porotou a bližšie nešpecifikované odškodné. Predstaviteľ Cliffa Huxtabla zo sitkomu Show Billa Cosbyho (1984 - 1992) požiadal o zamietnutie žaloby, no súd mu nevyhovel.

Rodák z Philadelphie v súčasnosti čelí viac než 40 obvineniam zo sexuálneho zneužitia, pričom celkovo ho zažalovalo päť z jeho údajných obetí. Okrem Huth tak urobili aj ďalšie štyri ženy, ktoré ho zažalovali za urážku na cti, pretože ich Cosby prostredníctvom verejných vyhlásení označil za klamárky. Komik požiadal aj o zamietnutie týchto žalôb.

Minulý mesiac sa pritom na verejnosť dostali informácie, že sa herec v roku 2005 priznal k zadováženiu sedatív s úmyslom podať ich ženám, s ktorými si chcel užiť sex. Komikov právnik Patrick O'Connor následne uviedol, že sedatíva, ktoré Cosby podal ženám, ľudia v 70. rokoch minulého storočia bežne používali na zvýšenie sexuálneho apetítu.

William Henry Cosby Jr. účinkoval okrem sitkomu Show Billa Cosbyho aj v seriáli I Spy (1965 - 1968), v prvých dvoch sezónach projektu The Electric Company (1971 - 1977), v Cosbyho prípadoch (1994 - 1995), sitkome Cosby (1996 - 2000) či v snímke Otec je duch (1990). Venuje sa aj hudbe, na konte má albumy ako napríklad Silver Throat: Bill Cosby Sings (1967), At Last Bill Cosby Really Sings (1974) či Bill Cosby Presents The Cosnarati: State Of Emergency (2009).Informácie pochádzajú z webstránky www.people.com a archívu agentúry SITA.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety