Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Cosbymu odobrali dve americké univerzity čestné tituly

Autor: SITA, 25. septembra 2015 11:43
Vyše 40 žien sa prihlásilo počas uplynulého roka s tvrdením, že ich Cosby nadrogoval a sexuálne zneužil.
Bill Cosby Komediálny herec Bill Cosby čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Foto: SITA/AP
NEW YORK 25. septembra (WebNoviny.sk) - Americkému komikovi Billovi Cosbymu odoberú dve katolícke univerzity v USA kvôli obvineniam zo sexuálneho zneužívania žien čestné tituly. Urobia tak prvýkrát vo svojej histórii, informovali vo štvrtok americké médiá.

Titul "čestný doktor krásnych umení" udelila Cosbymu v roku 2001 newyorská Fordhamská univerzita. "To, že pán Cosby bol ochotný dať ženám drogy a sexuálne ich zneužiť a okrem toho poškodil povesť a kariéru týchto žien, aby skryl svoju vinu, ublížilo nielen jeho obetiam, ale všetkým ženám a to je za hranicou slušnosti," napísal v liste adresovanom študentom a pedagógom rektor Fordhamskej univerzity Joseph M. McShane.

Sedemdesiatosemročný Cosby príde aj o čestný titul, ktorý mu v roku 2013 udelila Marquettova univerzita v Milwaukee v štáte Wisconsin. Jej vedenie v zdôvodnení odňatia titulu okrem iného napísalo, že Cosby sám pripustil, že jeho správanie bolo "celkom proti poslaniu našej univerzity a proti hodnotám, ktoré sme s veľkým nasadením etablovali na našej akademickej pôde".


Odporúčame:

Cosby čelí novým obvineniam, mal obťažovať ďalšie ženy

Cosby bude vypovedať pod prísahou, mal obťažovať 15-ročnú

Cosby sa snažil veci ututlať, ženám núkal peniaze za mlčanie

Cosby lieta v škandáloch. Príde o hviezdu na Chodníku slávy?

Cosby čelí ďalšej žalobe, mal porušiť dohodu o mlčanlivosti

Z rezortu Walta Disneyho odstránili bustu Billa Cosbyho

Cosby sa priznal, na obťažovanie žien si obstaral sedatíva


Vyše 40 žien sa prihlásilo počas uplynulého roka s tvrdením, že ich Cosby nadrogoval a sexuálne zneužil. Ide o prípady staré aj desiatky rokov (prvý 1969, posledný 2004). Jeho obhajcovia všetky obvinenia odmietajú. Začiatkom júla tohto roka sa objavili záznamy z roku 2005 z prípadu s Andreou Constandovou, v ktorých sa

Cosby pod prísahou priznal, že si zohnal sedatívum s názvom Quaaludes, ktorým mal v úmysle zdrogovať minimálne dve ženy, aby ich potom pohlavne zneužil. Cosbyho doteraz neobžalovali a väčšina z obvinení je už premlčaná. Čestné tituly mu odobrali aj viaceré ďalšie univerzity a organizácie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy