Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ladislav, Ladislava

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Cosbymu odobrali dve americké univerzity čestné tituly

Autor: SITA, 25. septembra 2015 11:43
Vyše 40 žien sa prihlásilo počas uplynulého roka s tvrdením, že ich Cosby nadrogoval a sexuálne zneužil.
Bill Cosby Komediálny herec Bill Cosby čelí v súčasnosti viacerým obvineniam zo sexuálneho zneužívania, pre ktoré sa už v minulosti postavil aj pred súd. Foto: SITA/AP
NEW YORK 25. septembra (WebNoviny.sk) - Americkému komikovi Billovi Cosbymu odoberú dve katolícke univerzity v USA kvôli obvineniam zo sexuálneho zneužívania žien čestné tituly. Urobia tak prvýkrát vo svojej histórii, informovali vo štvrtok americké médiá.

Titul "čestný doktor krásnych umení" udelila Cosbymu v roku 2001 newyorská Fordhamská univerzita. "To, že pán Cosby bol ochotný dať ženám drogy a sexuálne ich zneužiť a okrem toho poškodil povesť a kariéru týchto žien, aby skryl svoju vinu, ublížilo nielen jeho obetiam, ale všetkým ženám a to je za hranicou slušnosti," napísal v liste adresovanom študentom a pedagógom rektor Fordhamskej univerzity Joseph M. McShane.

Sedemdesiatosemročný Cosby príde aj o čestný titul, ktorý mu v roku 2013 udelila Marquettova univerzita v Milwaukee v štáte Wisconsin. Jej vedenie v zdôvodnení odňatia titulu okrem iného napísalo, že Cosby sám pripustil, že jeho správanie bolo "celkom proti poslaniu našej univerzity a proti hodnotám, ktoré sme s veľkým nasadením etablovali na našej akademickej pôde".


Odporúčame:

Cosby čelí novým obvineniam, mal obťažovať ďalšie ženy

Cosby bude vypovedať pod prísahou, mal obťažovať 15-ročnú

Cosby sa snažil veci ututlať, ženám núkal peniaze za mlčanie

Cosby lieta v škandáloch. Príde o hviezdu na Chodníku slávy?

Cosby čelí ďalšej žalobe, mal porušiť dohodu o mlčanlivosti

Z rezortu Walta Disneyho odstránili bustu Billa Cosbyho

Cosby sa priznal, na obťažovanie žien si obstaral sedatíva


Vyše 40 žien sa prihlásilo počas uplynulého roka s tvrdením, že ich Cosby nadrogoval a sexuálne zneužil. Ide o prípady staré aj desiatky rokov (prvý 1969, posledný 2004). Jeho obhajcovia všetky obvinenia odmietajú. Začiatkom júla tohto roka sa objavili záznamy z roku 2005 z prípadu s Andreou Constandovou, v ktorých sa

Cosby pod prísahou priznal, že si zohnal sedatívum s názvom Quaaludes, ktorým mal v úmysle zdrogovať minimálne dve ženy, aby ich potom pohlavne zneužil. Cosbyho doteraz neobžalovali a väčšina z obvinení je už premlčaná. Čestné tituly mu odobrali aj viaceré ďalšie univerzity a organizácie.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister vnútra Robert Kaliňák odstúpiť pre kauzu Bašternák?
Určite áno, má toho na rováši viac, nie je to len táto kauza
Mali by odísť všetci, každý z politikov má maslo na hlave
Nie. Je to jeden z najlepších ministrov, opozícia zavádza a kauzu si vymyslela
O politiku sa nezaujímam
Ďalšie ankety