Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Viliam

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Zomrela herečka známa z Mestečka Twin Peaks

Autor: SITA, 29. septembra 2015 09:52
Herečka, ktorá si mala zahrať aj v pripravovaných nových epizódach televízneho projektu o tajomnom mestečku, podľahla rakovine.

sviečka, úmrtie Foto: ilustračné, Thinkstock
BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) - Vo veku 71 rokov zomrela v pondelok americká herečka Catherine E. Coulson, známa najmä zo seriálu Mestečko Twin Peaks (1990 - 1991) a tiež filmu Twin Peaks (1992) režiséra Davida Lyncha. Rodáčka z Ashlandu v Oregone, ktorá si mala zahrať aj v pripravovaných nových epizódach televízneho projektu o tajomnom mestečku, podľahla rakovine.

"Každý je výnimočný, ale Catherine Coulson bola žiariacou hviezdou, ktorá končila každý e-mail alebo telefonát vetou 'mám ťa rada'," uviedla pre americký týždenník People herečkina agentka Mary Dangerfield.

Video: Twin Peaks


Na smutnú správu reagoval aj spomínaný 69-ročný Lynch, ktorý so zosnulou, ako asistentkou réžie, spolupracoval aj na jeho prvej celovečernej snímke Mazacia hlava (1977). Coulson si tiež zahrala v jeho krátkometrážnej snímke The Amputee (1974).

"Dnes som stratil jednu z mojich najdrahších kamarátok. Catherine bola skutočné zlato. Bola tu vždy pre svojich priateľov, rodinu, prácu. V práci bola neúnavná. Mala úžasný zmysel pre humor, milovala smiech a rozosmievanie ľudí," vyjadril sa režisér v oficiálnom vyhlásení.

Catherine Elizabeth Coulson sa narodila 22. októbra 1943. Objavila sa tiež vo filmoch Femme Fatale (1991), Klamári (1991), Mušketieri na Harleyoch (1992), Calvin Marshall (2009) či Redwood Highway (2013).

Ako prvá či druhá asistentka kameramana spolupracovala na snímkach Moderná romanca (1981), Star Trek II: Khanov hnev (1982) či Noc na Zemi (1991). Jej prvým manželom bol herec Jack Nance. Neskôr sa vydala za Marca Sirinskeho, s ktorým vychovávala spoločnú dcéru.Informácie pochádzajú z webstránok www.people.com a deadline.com.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety