Spartak Trnava hladko prehral na pôde Fenerbahce, viac gólov padlo v druhom polčase

FUTBAL EKL: Spartak Trnava - Fenerbahce Istanbul
Brankár Irfan Can Egribayat z Fenerbahce Istanbul počas H-skupiny Európskej konferenčnej ligy 2023/2024 proti FC Spartak Trnava Trnava, 5. október 2023. Foto: SITA/Martin Havran.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 14. decembra 23:11

Futbalisti Spartaka Trnava vo svojom poslednom zápase v H-skupine Európskej konferenčnej ligy 2023/2024 prehrali pôde Fenerbahce Istanbul hladko 0:4, keď v prvom polčase inkasoval raz a po zmene strán trikrát počas prvej štvrťhodiny. Trnavčania zo šiestich duelov H-skupiny nazbierali iba jeden bod a obsadili poslednú priečku.

Už účasť v skupinovej časti EKL považujú v Spartaku za úspech. „Už to bol pre nás bonus. Vedeli sme, že tu máme ťažkých súperov, tri veľmi kvalitné mužstvá. Výsledok nie je pre nás dobrý, ale chalani robili na ihrisku čo mohli, no rozdiel bol taký markantný, že sa prejavil na výsledku. Nechceli sme ísť do zápasu s defenzívnou zostavou ani taktikou. Chceli sme skúsiť s ťažkým súperom na jeho pôde hrať, ale z toho pramenili straty v zápase, dostupovali nás a naši chalani nemali dostatočnú kvalitu, aby sa udržali na lopte. Fenerbahce malo strašne veľa brejkových situácií, aj keď sme na to upozorňovali. Prvý polčas sme ako tak ustáli, ale ten druhý sa to opakovalo a rozhodlo to zápas. Skupinu, aj tento zápas berieme ako skúsenosti a pre tých mladších je to aj poučenie. Ťažko sa rovná s týmito tímami. Keď nám dá Džeko gól, ťažko budem chalanom, hlavne tým mladším, niečo vyčítať, keď tu má plat ako my máme rozpočet na dva roky. Ťažko sa to porovnáva a na ihrisku sa ten rozdiel niekde ukázať musí. Naplno sa to prejavilo v druhom polčase. Bola to škola futbalu,“ uviedol trnavský kouč Michal Gašparík pre oficiálny web Spartaka.

Európska konferenčná liga 2023/2024

• H-skupina

Fenerbahce Istanbul – FC Spartak Trnava 4:0 (1:0)

• Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi

36. min. – 1:0 F. Kadioglu
48. min. – 2:0 D. Tadić (pok. kop)
60. min. – 3:0 E. Džeko
61. min. – 4:0 E. Džeko

Žlté karty: 2 – 1
30. A. Djiku, 71. J. Oosterwolde – 31. M. Bukata

strely celkovo (na bránu): 22:6 (11:2), rohové kopy: 9:3, ofsajdy: 0:0, držanie lopty (v %): 60 – 40, rozhodcovia: Aleksandar Stavrev – Dejan Kostadinov, Goce Petreski (všetci Maced.)

Fenerbahce: Eğribayat – Osayi-Samuel (63. S. Aziz), Djiku (78. Akcicek), Oosterwolde, Kadioglu – Szymański, Yüksek, Fred – Kahveci (63. J. King), Džeko (74. Nayir), Tadić (74. Ünder)
Spartak: Takáč – Koštrna (46. M. Kompan), Djurić, Kóša, Šulek – Bukata (67. R. Procházka), Zeljković, Bernát – Ofori (80. Ujlaky), Ďuriš (74. Djuričin), Azango (67. Paur)