Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Bohdana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Bielorusom ide v Žiline o tvár, vo svojom kádri majú lazaret

Autor: SITA, 8. októbra 2015 18:19
Bieloruský tréner Alexander Chackevič narátal vo svojom tíme pred kvalifikačným súbojom so Slovenskom šesť zranených hráčov.
Bielorusko - Slovensko Slovenský futbalista Róbert Mak v súboji s Bielorusom Maksim Bordačevom počas minuloročného kvalifikačného zápasu o postup na ME 2016, ktorý v Borisove vyhrali Slováci 3:1. Foto: SITA/AP
MINSK 8. októbra (WebNoviny.sk) - Tréner bieloruskej futbalovej reprezentácie Alexander Chackevič rieši pred blížiacimi sa duelmi kvalifikácie o postup na ME 2016 do Francúzska proti Slovensku (piatok 9. októbra o 20.45 h v Žiline) a Macedónsku (pondelok 12. októbra o 20.45 h v Borisove) jeden problém so zostavou za druhým.

Pred odletom na Slovensko narátal až šesť zranených hráčov. "Igor Šitov, Roman Begunov, Alexander Hleb, Timofej Kalačov, Sergej Kornilenko, Ivan Majewski. Piati z nich patria do základnej zostavy. Nemôžeme však nariekať, je to šanca pre ostatných. Straty sú bolestivé, do poľa máme iba šestnásť hráčov. Za danej situácie, keď nemáme šancu postúpiť na majstrovstvá Európy, je už v podstate jedno, či nás cestuje 18 alebo 21. Pred domácim zápasom s Macedónskom musíme situáciu prehodnotiť," s dávkou rezignácie konštatoval Chackevič podľa bieloruského portálu football.by.

Odporúčame:

Video: Na autobus s hráčmi Srbska hádzali v Tirane kamene

Slovenskí futbalisti sú krôčik od postupu na šampionát

Gyömbér proti Bielorusom nemôže hrať, verí vo víťazstvo
Taktika závisí od zostavy

Pozitívny vývoj zaznamenal aspoň u otáznej dvojice Sergej Kisľak, Nikolaj Signevič: "Koľa včera riadne trénoval s ostatnými, Kisľak absolvoval prehliadku, ale zdá sa, že by mohol byť k dispozícii. Keby sme museli vynechať aj ich, už by to bolo na zaplakanie."

Chackevičova taktika sa teda bude odvíjať predovšetkým od definitívnej podoby zostavy. "Máme nejakú predstavu, ale budeme ju riešiť až na mieste. Výsledok je v našom prípade druhoradý. Ide nám najmä o to, aby mal náš tím svoju futbalový tvár."


Nebudú hrať pre Ukrajinu

Bieloruský tréner odmietol podsúvané otázky o pomoci Ukrajine, ktorej by zaváhanie Slovenska zahralo do postupových karát. "Opakujem. My budeme hrať pre Bielorusko, nie pre Ukrajinu."

Slovákov vidí Chackevič ako vyvážený tím s jedným lídrom - Marekom Hamšíkom. "Majú radi rýchlu hru, technicky sú na tom lepšie ako naši hráči. My v tempe zaostávame, preto musíme dať do hry charakter. Celkovo môžem povedať, že náš súper je prototypom disciplinovaného mužstva a príkladom toho, že čierna práca bez lopty prináša svoje ovocie. Slovenskí futbalisti neprekračujú európsky priemer, ale každý vie, aká je jeho úloha na ihrisku," trefne charakterizoval Chackevič.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety