Slovan otočil zápas, v Michalovciach sa 60 minút nehralo

MŠK Žilina
Zľava: Peter Maslo z MFK Ružomberok a Lukáš Jánošík z MŠK Žilina počas zápasu 16. kola futbalovej Fortuna ligy. Žilina, 7. november 2015. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) – Po piatkovej predohrávke, v ktorej Spartak Trnava zdolal nováčika Fortuna ligy zo Skalice (2:1), v sobotu pokračovalo 16. kolo ďalšími štyrmi zápasmi.

Vittek odohral iba 18 minút

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava zvíťazili nad hráčmi FK Senica 2:1. Už v 18. minúte opustil ihrisko kapitán „belasých“ Róbert Vittek, vystriedal ho Karol Mészáros. Seničania sa ujali vedenia v 34. minúte, presadil sa Samuel Mráz. Slovanu lepšie vyšlo druhé dejstvo, Saláta vyrovnal skóre na 1:1 v 51. minúte a v 69. minúte strelil víťazný gól Maďar Tamás Priskin.

Zlaté Moravce ešte minútu pred koncom riadneho hracieho času vyhrávali nad Podbrezovou 2:1, ale napokon tri body nezískali. Podbrezová viedla od 4. minúty gólom Petra Gála-Andrezlyho, hostia však v druhom polčase otočili vývoj vo svoj prospech, keď sa presadili legionári Jhonnes Marques de Souza a Léandre Gael Tawamba Kana. Na konečných 2:2 vyrovnal Patrik Vajda.

Zápas v Michalovciach museli prerušiť

Hráči Spartaka Myjava predviedli futbalové zmŕtvychvstanie na ihrisku MFK Zemplín Michalovce. Myjavčania mali manko 0:1 ešte päť minút pred koncom riadneho hracieho času, skóre stretnutia otvoril v 3. minúte domáci kanonier Emmanuel Mensah.

Po štvrťhodine hry musel hlavný rozhodca približne na 60 minút prerušiť zápas pre výpadok umelého osvetlenia. Hostia dokonale zužitkovali záverečný nápor – najskôr v 86. minúte vyrovnal Peter Sládek a už o minútu neskôr zabezpečil Myjave zisk troch bodov Erik Daniel.

Žilinčania ovládli regionálne derby proti MFK Ružomberok. Po bezgólovom prvom polčase domáci Žilinčania otvorili skóre v 63. minúte zásluhou mládežníckeho reprezentanta SR Jakuba Paura. Kapitán MŠK odčinil svoje zaváhanie z 38. minúty, keď nepremenil pokutový kop. Víťazstvo „šošonov“ spečatil desať minút pred koncom stretnutia Brazílčan William Alves de Oliveira.

Po sobotňajších dueloch je na čele tabuľky Trenčín, ktorý má 38 bodov. Obhajca titulu však ešte má k dobru nedeľňajší domáci súboj proti Dunajskej Strede. Na druhom mieste sú „belasí“ a tretia je Žilina.

Fortuna liga 2015/2016 – 16. kolo – sobota:

ŠK Slovan Bratislava – FK Senica 2:1 (0:1)

Góly: 51. Saláta, 69. Priskin – 34. S. Mráz, ŽK: 22. Savičevič, 27. Kubík – 43. Komara, 56. Čunta, 72. Vengřinek, 77. M. Klec, 81. P. Varga, rozhodovali: Vnuk – E. Weiss, Vorel, 583 divákov

Zostavy:>

Slovan: Mucha – Čikoš, Saláta, D. Hudák, Sekulič – Savičevič, Kubík (86. Simovič), Zreľák – Peltier (77. Oršula), Vittek (18. K. Mészáros), Priskin

Senica: Šulla – Hladík, P. Pavlík, Pillár – Vengřinek, Komara (86. Kontár), Hromada, M. Klec (79. P. Varga), Čunta – S. Mráz (60. J. Kosorin), Kalabiška

ŽP Šport Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (1:0)

Góly: 4. Gál-Andrezly, 89. P. Vajda – 54. Jhonnes Marques de Souza, 74. Tawamba Kana, ŽK: 84. Podio – 32. Kupec, 42. Tawamba Kana, 83. Ranilovič, rozhodovali: Pavlík – Chládek, Jenčura, 1003 divákov

Zostavy:>

Podbrezová: M. Kuciak – Migaľa, P. Vajda, Kupčík, Andrič – Szöke – Vaščák, M. Kochan, Podio, Gál-Andrezly – Rendla (72. J. Pančík)

Zlaté Moravce: Ranilovič – Majkič, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Kupec – Orávik, D. Školnik (79. Cebara), Krznarič, Burič – Glavaš (90. Mance) – Tawamba Kana

MFK Zemplín Michalovce – Spartak Myjava 1:2 (1:0)

Góly: 3. E. Mensah – 86. Sládek, 87. E. Daniel, ŽK: 76. Chubutia, 89. P. Nworah – 9. J. Chovanec, 24. Ľ. Kolár, 55. Sládek, 76. Škutka, rozhodovali: Smolák – Bobko, Pozor, 1821 divákov

Zostavy:>

Michalovce: Kelemen – Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Šimčák – T. Sedlák – Koscelník, S. Danko, Montero (46. Kunca), Bayón (69. Grič) – E. Mensah (80. P. Nworah)

Myjava: Matúš Hruška – Ľ. Kolár, P. Jánošík, Karlík, J. Chovanec (74. Marček) – T. Kóňa – E. Daniel, Bilovský, Š. Pekár (77. Slančík), Sládek – Škutka

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 2:0 (0:0)

Góly: 63. Paur, 81. William Alves de Oliveira, ŽK: 36. William Alves de Oliveira – 31. D. Kružliak, 36. J. Maslo, 76. P. Masaryk, rozhodovali: J. Straka – Mikulaj, Ferenc, 1297 divákov

Zostavy:>

Žilina: Volešák – Mabouka, Králik, Hučko, Letič – Paur, Bénes, Haskič – L. Jánošík (75. J. Mihalík), William Alves de Oliveira (88. Michlík), Hlohovský (63. Špalek)

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, D. Kružliak, J. Maslo, A. Rosa – Ondrek, Ďubek – Zošák, Lačný (67. Cheptine), A. Lovás (57. Gerát) – Jakubko (67. P. Masaryk)