Lionel Messi
Radosť Lionela Messiho po góle, ktorý strelil Espanyolu v prvom osemfinálovom zápase Copa del Rey. Barcelona, 6. január 2016. Foto: SITA/AP

MADRID 6. januára (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v prvom osemfinálovom zápase Copa del Rey nad mestským rivalom Espanyolom 4:1. Dva góly katalánskeho veľkoklubu strelil Lionel Messi, ktorý najprv v 13. minúte vyrovnal na 1:1 a tesne pred koncom prvého polčasu parádnou strelou z priameho kopu poslal svoj tím do vedenie. V druhom dejstve sa do streleckej listiny ešte zapísali Gerard Piqué a Neymar.

Výsledky stredajších prvých zápasov osemfinále Španielskeho kráľovského pohára

* hrá sa na odvety

FC Barcelona – Espanyol Barcelona 4:1 (2:1)

Góly: 13. a 44. Messi, 49. Piqué, 88. Neymar – 9. Caicedo, ČK: 72. H. Pérez po 2. ŽK, 76. P. Diop (obaja Espanyol)

Bilbao – Villarreal 3:2 (0:2)

Góly: 54. I. Williams, 68. Aduriz, 81. Laporte – 16. Baptistao, 38. Samu García, ČK: 88. Mario Gaspar (Villarreal) po 2. ŽK

Betis Sevilla – FC Sevilla 0:2 (0:1)

Góly: 13. Krohn-Dehli, 49. Krychowiak, ČK: 86. N’Diaye (Betis) po 2. ŽK

Mirandés – La Coruňa 1:1 (1:0)

Góly: 25. Ortiz – 75. Lopo

Valencia – Granada 4:0 (2:0)

Góly: 8., 63. a 83. Negredo (druhé dva z pok. kopov), 35. Rodrigo

Rayo Vallecano – Atlético Madrid 1:1 (1:0)

Góly: 35. Nacho Martínez – 67. Ňíguez