Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ferdinand

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Plzeň odmietla lukratívnu ponuku z Francúzska za Ďuriša

Autor: SITA, 12. februára 2016 16:04
"Ak si udrží výkonnosť a pôjde s národným A-mužstvom SR na majstrovstvá Európy, o čom nepochybujeme, dá sa o jeho odchode baviť v lete," povedal o Michalovi Ďurišovi generálny manažér Viktorie Adolf Šádek.
Michal Ďuriš Michal Ďuriš Foto: archívne, SITA/Milo Fabian
PLZEŇ 12. februára (WebNoviny.sk) - Viktoria Plzeň na rozdiel od pražských konkurentov Sparty a Slavie nebola v zimnom prestupovom období na trhu s futbalistami príliš aktívna. Úradujúci český šampión akurát predal stredného obrancu Romana Procházku do Turecka, na jeho post sa z hosťovania v Sigme Olomouc vrátil Roman Hubník. Tím z Doosan Areny sa rozhodol udržať káder pohromade, čo však znamenalo aj odmietnutie lukratívnej ponuky z Francúzska za slovenského kanoniera Michala Ďuriša.


"Nepotrebovali sme robiť žiadne zbesnené nákupy. Chceme majstrovský primát, iný cieľ ani nemôžeme mať. Disponujeme dostatočnou silou. Človek by mal hľadať, pokiaľ cíti, že ho niekde tlačí topánka. Koho by sme v českej I. lige našli? O Michala bol záujem vo Francúzsku. Núkali, povedal by som, luxusné peniaze - 2,7 milióna eur plus percentá z ďalšieho transferu. Pre naše ambície sme ich neprijali. Ďuriš bol na jeseň najlepší strelec najvyššej súťaže a nie sme presvedčení, že Aidin Mahmutovič by ho dokázal okamžite nahradiť. Na jar určite prídu stretnutia, keď sa nebude úplne dariť. Z toho dôvodu potrebujeme hráča, ktorý vie zlomiť zápas kedykoľvek, a Michal je práve taký," prezradil pre iDnes.cz generálny manažér Viktorie Adolf Šádek.

Ten nemal s vysvetľovaním Ďurišovi problém. "Je rozumný chalan, takže mi to trvalo presne šesť minút. Ak si udrží výkonnosť a pôjde s národným A-mužstvom SR na majstrovstvá Európy, o čom nepochybujem, dá sa o jeho odchode baviť v lete. Počítame, že jeho cena môže stúpnuť, ale zároveň hrozí zranenie či strata formy," pripomenul Šádek. Plzenčania si cenia aj Ďurišovho krajana, stredopoliara Patrika Hrošovského. "Dlhodobo ho sledujú aj kluby z anglickej Premier League, tam sú finančné možnosti úplne iné než vo zvyšku Európy. Nemienim z neho vyžmýkať peniaze, nahradiť takéhoto hráča je nesmierne zložité. Momentálne by bez Patrika bolo ťažké udržať si požadovanú športovú úroveň."

Generálny manažér zdôraznil, že športové ambície sú v Plzni nadradené finančným záujmom. "Všetko má svoju hodnotu. Najprv by som asi na závratnú ponuku prikývol, ale nedokážem si predstaviť, ako by som to vysvetlil majiteľovi. Ak by sme mali prázdne vrecká, predáme Ďuriša do Francúzska alebo inam. Často počúvam, že Viktoria nie je hladná. Nesúhlasím, nikdy sme neobhájili titul ani nezískali double. Stále jestvujú medzníky, ktoré nás posúvajú ďalej," dodal na iDnes.cz Adolf Šádek.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety