Meniny má: Beáta

Autor: SITA, 13. februára 2016 16:41, aktualizované: 13. februára 2016 20:46
Smutným hrdinom zápasu v Sunderlande bol brankár Manchestru United David De Gea, ktorý si v závere strelil vlastný gól.
Sunderland - Manchester United Juan Mata (vpravo) z Manchestru United a Yann M'Vila zo Sunderlandu počas zápasu anglickej Premier League. Sunderland, 13. február 2016. Foto: SITA/AP
LONDÝN 13. februára (WebNoviny.sk) - V sobotňajšom stretnutí 22. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Manchester United podľahol Sunderlandu bojujúcemu o záchranu 1:2.

Hráči Norwichu remizovali s mužstvom West Hamu 2:2. Domáci Norwich viedol po góloch Bradyho a Hoolahana už 2:0, ale West Ham si vybojoval jeden bod za remízu zásluhou dvoch gólov v priebehu rovnakého počtu minút. O presné zásahy West Hamu sa postarali Payet a Noble. Pre West Ham to bola už desiata remíza v aktuálnej sezóne, viac ich má na svojom konte len Everton (11).

Crystal Palace podľahol na svojom ihrisku Watfordu 1:2. Jediný gól domáceho mužstva zaznamenal v závere prvého polčasu Adebayor. Výhru pre hostí zabezpečil Deeney, ktorý sa presadil dva razy.

Futbalisti londýnskeho FC Chelsea zvíťazili na Stamford Bridge nad hráčmi Newcastlu presvedčivo 5:1. Góly "The Blues" strelili Diego Costa, Willian, Traoré a dva pridal Pedro Rodríguez.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Sunderland - Manchester United 2:1 (1:1)
Góly: 3. Khazri, 82. De Gea (vlastný) - 39. Martial

Bournemouth - Stoke 1:3 (0:1)
Góly: 57. Ritchie - 9. Imbula, 52. Affelay, 55. Joselu

Crystal Palace - Watford 1:2 (1:1)
Góly: 45. Adebayor - 16. a 82. Deeney (prvý z pok. kopu), ČK: 90.+ Souaré (Crystal Palace)

Chelsea - Newcastle 5:1 (3:0)
Góly: 9. a 59. Pedro Rodríguez, 5. Diego Costa, 17. Willian, 83. Bertrand Traoré - 90. Townsend

1. Leicester 25 15 8 2 47:27 53
2. Tottenham 25 13 9 3 45:19 48
3. Arsenal Londýn 25 14 6 5 39:22 48
4. Manchester City 25 14 5 6 47:26 47
5. Manchester United 26 11 8 7 33:24 41
6. Southampton 26 11 7 8 34:24 40
7. West Ham 26 10 10 6 40:31 40
8. Watford 26 10 6 10 29:28 36