Pierre Emerick Aubameyang
Útočník Borussie Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang v súboji s Christophom Kramerom z Bayeru Leverkusen počas nedeľňajšieho zápasu 22. kola I. bundesligy. Leverkusen, 21. február 2016. Foto: SITA/AP

BERLÍN 21. februára (WebNoviny.sk) – Tabuľkovo atraktívne nedeľné stretnutie 22. kola najvyššej nemeckej súťaže medzi domácimi futbalistami Bayeru Leverkusen a hráčmi Borussie Dortmund (0:1) v 65. minúte prerušili na osem minút.

Ďalšie výsledky 22. kola I. bundesligy:

Bayern opäť zvíťazil, hoci najprv doma prehrával

Tréner „farmaceutov“ Roger Schmidt po inkasovanom góle od kanoniera hostí Pierra-Emericka Aubameyanga protestoval do takej miery, až ho hlavný rozhodca Felix Zwayer vykázal z ihriska. Štyridsaťosemročný kouč však neuposlúchol a Zwayer namiesto toho stiahol obidve mužstvá do kabín. Vrátili sa po ôsmich minútach, už bez Schmidta. Správu zverejnil nemecký portál kicker.de.

Dortmund si upevnil druhú priečku v poradí I. bundesligy osem bodov za vedúcim mníchovským Bayernom, Leverkusen cez víkend klesol na štvrtú pozíciu za Herthu Berlín.