Meniny má: Ladislav, Ladislava

Skalica v jarnej ouvertúre zvíťazila prvýkrát od júla

Autor: SITA, 26. februára 2016 20:26, aktualizované: 26. februára 2016 21:20
Futbalisti Skalice zvíťazil najtesnejším rozdielom nad Žilinou. Naposledy zdolali ďalšieho nováčika Fortuna ligy z Michaloviec.
MFK Skalica - MŠK Žilina Zľava: Michal Jakubek z MFK Skalica a Denis Vavro z MŠK Žilina v zápase 20. kola futbalovej Fortuna ligy - jarná časť ročníka 2015/2016 medzi MFK Skalica a MŠK Žilina. Senica, 26. február 2016. Foto: SITA/Martin Medňanský
SKALICA 26. februára (WebNoviny.sk) - Futbalisti MFK Skalica v piatok ukončili dlhú 17-zápasovú šnúru bez ligového víťazstva, keď v jarnej ouvertúre Fortuna ligy zvíťazili v senickom azyle nad hráčmi MŠK Žilina najtesnejším rozdielom 1:0.

Jediný gól stretnutia zaznamenal v nadstavenom čase prvého polčasu efektným spôsobom Michal Jakubek, ktorý už po 11 minútach vystriedal Juraja Pirosku.

Skaličania sa predtým tešili z trojbodového zisku v lige ešte 25. júla minulého roka, keď v 2. kole zdolali zhodným výsledkom ďalšieho nováčika z Michaloviec.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 20. kolo - piatok:

MFK Skalica - MŠK Žilina 1:0 (1:0) - hralo sa v Senici
Gól: 45.+ M. Jakubek, ŽK: 56. Vrablec, 90. Krnáč - 39. Vavro, 47. Paur, 52. Šušolík, 80. Hučko, rozhodujú: Pavlík - Tomčík, Ferenc

Skalica: Krnáč - Dobrotka, D. Hudák (46. Vrablec), Pavol Majerník, Hlavatovič - P. Mazan, Marek Hlinka, Ikenna Paul Hillary (65. Čermák), Šebesta - Piroska (11. M. Jakubek) - Masaryk
Žilina: Volešák - Šušolík (75. Haskič), Vavro, T. Hučko, Letič - Káčer, Pečovský, Bénes - Špalek, Paur, Mbah (46. Hlohovský)

Štefan Horný (tréner Skalice): "Vedeli sme, že so Žilinou nemôžeme hrať otvorenú partiu. Dobre sme sa pripravili na zápas. Prvý polčas sme zvládli lepšie my. Žilina mala viac z hry v druhom polčase, ale do vyložených šancí sme jej hráčov nepúšťali. Vyzdvihol by som morálku mužstva a som rád, že tri body zostali doma."

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Do zápasu sme nastúpili lepšie, ale nedokázali sme loptu na kopačkách pretaviť do šancí. Po druhopolčasovom prestriedaní sme zatlačili domácich do defenzívy. Žiadny z centrov sme však na rozdiel od domácich nedokázali premeniť, a tak sme prehrali 0:1."

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po piatkovom stretnutí 20. kola:

1. AS Trenčín 19 15 3 1 43:14 48
2. ŠK Slovan Bratislava 19 12 5 2 29:14 41
3. Spartak Myjava 19 11 2 6 26:24 35
4. MŠK Žilina 20 10 3 7 39:26 33
5. DAC 1904 Dunajská Streda 19 8 4 7 27:22 28
6. FC Spartak Trnava 19 8 4 7 24:24 28
7. FK Senica 19 7 4 8 23:27 25
8. MFK Ružomberok 19 6 6 7 25:27 24