Marek Hamšík
Marek Hamšík (s loptou) v drese SSC Neapol počas zápasu talianskej Serie A proti Chievu Verona. Neapol, 5. marec 2016. Foto: SITA/AP

RÍM 5. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Sampdorie Janov bez Slovákov Milana Škriniara a Dávida Ivana triumfovali v 28. kole najvyššej talianskej súťaže na ihrisku Hellasu Verona 3:0.

Janovčania rozhodli o svojom úspechu v prvej tridsaťminútovke zápasu, postupne skórovali Soriano, Cassano a Christodulopulos. Sampdoria sa vďaka výhre opäť o kúsok priblížila k záchrane medzi elitou, naopak Verončania zostávajú stále poslední.

Neapol zvíťazil na domácej pôde nad Chievom Verona 3:1. Hostí v druhej minúte poslal do vedenia Nicola Rigoni, Neapol však už v šiestej minúte vyrovnal vďaka gólu Gonzala Higuaína. Ďalšie dva góly domácich pridali Vlad Chiriches a José Callejón. Kapitán Neapola Marek Hamšík hral do 86. min.

Hellas Verona – Sampdoria Janov 0:3 (0:3)

Góly: 6. Soriano, 11. Cassano, 30. Christodulopulos

Milan Škriniar sedel na lavičke náhradníkov, Dávid Ivan (obaja Sampdoria) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí

Neapol – Chievo Verona 3:1 (2:1)

Góly: 6. Higuaín, 38. Chiriches, 70. Callejón – 2. Rigoni