Meniny má: Olívia, Tadeáš

Autor: SITA, 6. marca 2016 01:57
Hellas Verona podľahol doma Sampdorii Janov a Chievo Verona nestačil vonku na SSC Neapol s Marekom Hamšíkom.
Marek Hamšík Marek Hamšík (s loptou) v drese SSC Neapol počas zápasu talianskej Serie A proti Chievu Verona. Neapol, 6. marec 2016. Foto: SITA/AP
RÍM 5. marca (WebNoviny.sk) - Futbalisti Sampdorie Janov bez Slovákov Milana Škriniara a Dávida Ivana triumfovali v 28. kole najvyššej talianskej súťaže na ihrisku Hellasu Verona 3:0.

Janovčania rozhodli o svojom úspechu v prvej tridsaťminútovke zápasu, postupne skórovali Soriano, Cassano a Christodulopulos. Sampdoria sa vďaka výhre opäť o kúsok priblížila k záchrane medzi elitou, naopak Verončania zostávajú stále poslední.

Neapol zvíťazil na domácej pôde nad Chievom Verona 3:1. Hostí v druhej minúte poslal do vedenia Nicola Rigoni, Neapol však už v šiestej minúte vyrovnal vďaka gólu Gonzala Higuaína. Ďalšie dva góly domácich pridali Vlad Chiriches a José Callejón. Kapitán Neapola Marek Hamšík hral do 86. min.

Hellas Verona - Sampdoria Janov 0:3 (0:3)
Góly: 6. Soriano, 11. Cassano, 30. Christodulopulos
Milan Škriniar sedel na lavičke náhradníkov, Dávid Ivan (obaja Sampdoria) pre zranenie nefiguruje v zápise o stretnutí

Neapol - Chievo Verona 3:1 (2:1)
Góly: 6. Higuaín, 38. Chiriches, 70. Callejón - 2. Rigoni