Meniny má: Ladislav, Ladislava

Autor: SITA, 6. marca 2016 22:12, aktualizované: 7. marca 2016 11:49
Výsledky nedeľňajších stretnutí 28. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A.

juventus Futbalisti Juventusu Turín zvíťazili na ihrisku tímu Atalanta Bergamo. Foto: SITA/AP
RÍM 6. marca (WebNoviny.sk) - Nie je vylúčené, že niektorí z futbalistov talianskeho klubu Juventus Turín by nedokázali správne odpovedať na otázku, kedy naposledy v rámci tamojšej najvyššej súťaže Serie A inkasovali gól.

Obrana "starej dámy" na čele s brankárom Gianluigim Buffonom si totiž v ostatných deviatich zápasoch udržala čisté konto, Juventus nedeľňajším víťazstvom 2:0 na pôde Atalanty Bergamo vyrovnal vlastný rekordný zápis a aj počin AC Miláno.

Deväť duelov bez gólu vo svojej sieti bol aj milánsky Inter, avšak na prelome dvoch sezón, nie v rámci jedného ročníka, podotkol portál goal.com. Pre úplnosť, správnou odpoveďou na pomyselnú otázku pre futbalistov Juventusu je 10. január 2016 - na ihrisku Sampdorie Janov prekonal Buffona v rámci 19. kola jeho krajan Antonio Cassano.

Líder najvyššej talianskej súťaže Juventus v piatok privíta siedme Sassuolo, hrá sa od 20.45 h. Ak Turínčania neinkasujú, osamostatnia sa v príslušných štatistikách s novým rekordom - desať zápasov v rade bez inkasovaného gólu v Serie A.

Okrem Juventusu sa môže v piatok tešiť z dosiahnutia nového rekordu aj jeho 38-ročný gólman Buffon. Ten si drží čistý štít už 843 minút a v historických tabuľkách Serie A je tretí. Legendárny Dino Zoff je na druhom mieste (903 minút v sezóne 1972/1973), prvenstvo patrí niekdajšiemu brankárovi AC Miláno Sebastianovi Rossimu (929 minút, 1992/1993).

FC Turín - Lazio Rím 1:1 (1:0)