Las Palmas - Real Madrid
Gareth Bale (vľavo) z Realu Madrid a Lemos z Las Palmas počas zápasu španielskej Primera División. Las Palmas, 13. marec 2016. Foto: SITA/AP

MADRID 13. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Sevilla triumfovali na vlastnom ihrisku nad Villarrealom 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 29. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División.

Andalúzania sa ujali v 23. min presným zásahom Vicenteho Iborru. Hosťom sa síce podarilo otočiť skóre dvoma gólmi Cédrica Bakambu z 29. a 37. min, ale už po šiestich minútach druhého dejstva nasmeroval loptu za chrbát svojho brankára Victor Ruíz. V 65. min poslal ukrajinský reprezentant Jevhen Konopľanka opäť do vedenia Sevillu.

V závere stretnutia skomplikoval domácim situáciu Éver Banega, ktorý po druhej žltej a následne červenej karte musel predčasne opustiť trávnik. „Žltá ponorka“ však početnú výhodu nezužitkovala – naopak v prvej minúte nadstaveného času inkasovala z kopačky Josého Antonia Reyesa aj štvrtýkrát.

Real Madrid vo večernom súboji vydrel tri body na pôde Las Palmas. „Biely balet“ viedol od 24. min gólom Sergia Ramosa, no v 87. min vyrovnal William José. Rozhodnutie priniesol o dve minúty neskôr presný zásah brazílskeho stredopoliara Casemira. V nadstavenom čase dostal druhú žltú kartu Sergio Ramos a putoval predčasne pod sprchy.

V úvodnom zápase nedeľňajšieho programu Primera División Levante zvíťazilo nad FC Valencia tesne 1:0. Jediný gól duelu strelil v 65. min Giuseppe Rossi. Levante zostalo na poslednom 20. mieste v Primera División, ale už iba horším skóre za Sportingom Gijón.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 29. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División:
Levante – FC Valencia 1:0 (0:0)

Gól: 65. G. Rossi

FC Sevilla – FC Villarreal 4:2 (1:2)

Góly: 23. Iborra, 51. Ruíz (vlastný), 65. Konopľanka, 90.+ Reyes – 29. a 37. Bakambu, ČK: 79. Banega (Sevilla) po druhej ŽK

Athletic Bilbao – Betis Sevilla 3:1 (2:0)

Góly: 34. a 50. Sabin, 44. Rico – 85. Rubén Castro

Las Palmas – Real Madrid 1:2 (0:1)

Góly: 87. William José – 24. Sergio Ramos, 89. Casemiro, ČK: 90.+ Sergio Ramos (Real) po druhej ŽK

1. FC Barcelona 29 23 3 2 84:22 75

2. Atlético Madrid 29 21 4 4 45:12 67

3. Real Madrid 29 19 6 4 83:28 63

4. Villarreal 29 15 8 6 35:23 53

5. FC Sevilla 29 13 9 7 43:31 48

6. Bilbao 29 14 5 10 47:37 47

7. Celta Vigo 29 13 6 10 41:51 45

8. Eibar 29 10 7 12 41:41 37