Meniny má: Melánia

Autor: SITA, 16. marca 2016 22:59, aktualizované: 16. marca 2016 23:59
FC Barcelona a Bayern Mníchov postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov.
Andrés Iniesta Andrés Iniesta z FC Barcelona v súboji s Alexisom Sánchezom z londýnskeho Arsenalu počas odvetného osemfinálového zápasu Ligy majstrov, v ktorom katalánsky veľkoklub na Camp Nou vyhral 3:1. Barcelona, 16. marec 2016, Foto: SITA/AP
BARCELONA 16. marca (WebNoviny.sk) - Poslednými štvrťfinalistami tohtoročnej edície Ligy majstrov sa stali futbalisti Barcelony a Bayernu Mníchov. Kým katalánsky veľkoklub postúpil hladko, ten bavorský po veľkej dráme.

Odporúčame:

Hladký postup FC Barcelona cez Arsenal

Obhajca trofeje FC Barcelona v osemfinále vyradil londýnsky Arsenal. Z prvého zápasu v britskej metropole priviezol náskok 2:0, ktorý si bezpečne ustrážil v stredajšej domácej odvete (3:1).

Katalánci viedli od 18. min zásluhou zásahu brazílskeho zakončovateľa Neymara. Hostia vyrovnali po zmene strán v 51. min, keď sa strelecky presadil egyptský defenzívny stredopoliar Mohamed Elneny, ďalšie góly však už nedokázali pridať. Naopak, v 65. min skóroval uruguajský útočník Luis Suárez a dve minúty pred koncom riadneho hracieho času stanovil konečný rezultát Argentínčan Lionel Messi.

Zverenci Luisa Enriqueho dosiahli desiate víťazstvo za sebou na vlastnej pôde v najprestížnejšej európskej klubovej pohárovej súťaži, sériu bez prehry vo všetkých súťažiach natiahli na 38 stretnutí. "Blaugranas" postúpili medzi elitné okteto Ligy majstrov v deviatej sezóne bez prerušenia.

Bayern sa spamätal a vyradil Juventus

Bayern Mníchov napokon cez Juventus Turín postúpil. Výsledok 2:2 z prvého osemfinálového stretnutia v Taliansku viac nahrával Nemcom, tí však stredajšiu domácu odvetu (4:2 po predĺžení) neodštartovali vhodne.

Už v 5. min zužitkoval hosťujúci francúzsky záložník Paul Pogba pochybenie brankára Bavorov Manuela Neuera a otvoril skóre. O 23 min neskôr zveľadil náskok Turínčanov kolumbijský krídelník Juan Cuadrado. Na túto studenú sprchu dokázali zverenci Pepa Guardiolu odpovedať v druhom dejstve. V 73. min znížil poľský kanonier Robert Lewandowski a v nadstavenom čase pokračovanie konfrontácie vynútil Thomas Müller.

Domáci o svojom ťažko vydretom prieniku medzi elitné okteto rozhodli v predĺžení: v 108. min sa hrdinom stal španielsky stredopoliar Thiago Alcantara, iba sedem minút po tom, ako na trávniku Allianz Areny nahradil Francka Ribéryho. O dve minúty neskôr dielo dokonal ďalší striedajúci futbalista Kingsley Coman. Iróniou je, že 19-ročný Francúz Coman hosťuje v Bayerne práve z Juventusu. Naďalej žije šanca španielskeho trénera Guardiolu získať s Mníchovom na tretí pokus najprestížnejšiu európsku klubovú pohárovú trofej. Turín nezopakuje svoju finálovú účasť z minulosezónnej edície.

Výsledky stredajších odvetných stretnutí osemfinále Ligy majstrov 2015/2016:

FC Barcelona (Šp.) - Arsenal Londýn (Angl.) 3:1 (1:0)
- prvý zápas 2:0, do štvrťfinále postúpila Barcelona

Góly: 18. Neymar, 65. L. Suárez, 88. Messi - 51. Elneny, ŽK: 79. Arda Turan - 32. Flamini, 35. Gabriel, 50. A. Sánchez, 85. Giroud, rozhodoval: Sergej Karasev (Rus.)

Barcelona: Ter Stegen - Daniel Alves, Mascherano, Mathieu, Jordi Alba - Busquets - Rakitič (77. Arda Turan), Iniesta (72. Sergi Roberto) - Messi, L. Suárez, Neymar
Arsenal: Ospina - Bellerín, Koscielny, Gabriel, Monreal - Flamini (45. Coquelin), Elneny - Iwobi (73. Giroud), Özil, A. Sánchez - Welbeck (73. Walcott)

Bayern Mníchov (Nem.) - Juventus Turín (Tal.) 4:2 po predĺžení (2:2, 0:2)
- prvý zápas 2:2, do štvrťfinále postúpil Bayern

Góly: 73. Lewandowski, 90.+ T. Müller, 108. Thiago Alcantara, 110. Coman - 5. Pogba, 28. Cuadrado, ŽK: 44. Kimmich, 48. Arturo Vidal, 51. Lewandowski, 108. Thiago Alcantara, 112. Bernat - 29. Khedira, 38. Morata, 48. Lichtsteiner, 53. Bonucci, 71. Cuadrado, 103. R. Pereyra, 112. Sturaro, rozhodoval: Jonas Eriksson (Švéd.)

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Benatia (46. Bernat), Alaba - Xabi Alonso (60. Coman) - Douglas Costa, T. Müller, Arturo Vidal, Ribéry (101. Thiago Alcantara) - Lewandowski
Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra - Khedira (68. Sturaro), Pogba - Cuadrado (89. R. Pereyra), Hernanes, Alex Sandro - Morata (72. Mandžukič)