Meniny má: Pavol, Peter, Petra

Autor: SITA, 26. marca 2016 20:02, aktualizované: 26. marca 2016 20:57
Výsledky sobotňajších medzištátnych prípravných stretnutí vo futbale.

rusko Súper Slovenska v skupine majstrovstiev Európy Rusko si poradil s Litvou 3:0. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) - Súper slovenskej futbalovej reprezentácie v základnej B-skupine majstrovstiev Európy 2016 vo Francúzsku Rusko zdolalo v sobotňajšom medzištátnom prípravnom stretnutí výber Litvy jednoznačne 3:0. Skóre zápasu otvoril v 41. min útočník FK Krasnodar Fiodor Smolov. Náskok domácich zdvojnásobil v 61. min stredopoliar v službách CSKA Moskva Alexandr Golovin. Na trojgólový rozdiel upravil o 11 minút neskôr stredopoliar Spartaka Moskva Denis Glušakov.

Divákom v ruskej metropole sa napokon od začiatku druhého polčasu predstavil aj jediný legionár v nominácii trénera Leonida Sluckého Alexandr Keržakov (zo Zenitu Petrohrad je na hosťovaní vo švajčiarskom klube FC Zürich, pozn.), ktorý sa pred zápasom pre zdravotné ťažkosti pripravoval individuálne. Druhý z otáznych hráčov Ruska Alan Dzagojev nebol ani na lavičke. Na "zbornú" čaká v utorok 29. marca v Paríži ďalší prípravný duel proti domácim Francúzom.

Hráči Anglicka, ďalší skupinový súper slovenskej reprezentácie na ME vo Francúzsku, zdolali vo večernom šlágri na berlínskej pôde úradujúceho majstra sveta z Nemecka 3:2. O úvodný zásah domácich sa postaral stredopoliar Toni Kroos dve minúty pred polčasovým hvizdom. Reprezentačný navrátilec Mario Gómez zvýšil v 57. min na 2:0. Hostia odpovedali presným zásahom kanoniera Tottenhamu Harryho Kanea. Vyrovnanie prišlo po presnom zásahu hviezdy Leicesteru City Jamieho Vardyho v 74. min. Dokonalý obrat anglickej reprezentácie zavŕšil v nadstavenom čase obranca Eric Dier.